37 komentāri

Portālā ss.lv kāds piedāvā par pieciem eiro dienā izīrēt automašīnu, kurai dots nosaukums Faking Pasāts. Kā vēsta automašīnas īpašnieks, Pasāta Facebook lapā šo sludinājumu ir pamanījis arī Valsts ieņēmumu dienests (VID), kurš nu uzlicis “autiņa” īpašniekam sodu par nelikumīgu komercdarbību, – tā vismaz apgalvo Faking Pasāta īpašnieks, kurš tagad lēmis meklēt taisnību, jo uzskata, ka šis sods ir pretlikumīgs.

“Kā jau daudzi būs pamanījuši, portālā ss.lv Faking Pasāts piedāvā auto īri ar visu šoferi, kāzu un citu pasākumu vajadzībām par pieciem eiro. Pirms Ziemassvētkiem tika saņemts aizdomīgs zvans, kurā potenciālais klients interesējās par kaut kādām reģistrācijas apliecībām, čekiem utt. Tika sarunāta tikšanās, jo klients gribēja redzēt auto. Sarunājām kādu piektdienas pēcpusdienu, kurā potenciālais klients tā arī neieradās. Pēc mēneša janvārī tika saņemta ierakstīta vēstule, kurā norādīts, ka tiek veikta nereģistrēta komercdarbība, un par komercdarbības uzsākšanu bez reģistrēšanas vai bez speciālās atļaujas (licences) tiek piemērots administratīvais sods 700 eiro apmērā un tiek konfiscēts līdzeklis, ar ko šīs darbības veiktas. Tātad šajā gadījumā – pasāts,” vēsta ieraksts Facebook.

Portāls Skaties.lv arī sazinājās ar VID pārstāvjiem, kas patlaban gatavo atbildi par to, kas ir nereģistrēta saimnieciska darbība un kāds sods par to draud. Jāpiebilst, ka VID gan nedrīkst izpaust informāciju par to, vai konkrētais cilvēks ir saņēmis konkrētu sodu, jo to neļauj Latvijas likumdošana.

Foto!

Automašīnas īpašnieks sodu uzskata par gluži vienkārši negodīgu, jo neviens komercbrauciens ar Faking Pasātu nav veikts. “Šobrīd nezinu vai raudāt, vai smieties, jo ne reizi Faking Pasāta pastāvēšanas laikā nav veikts neviens komerciāls brauciens ar šo auto,” teikts “autiņa” Facebook lapā. Tāpat tur norādīts, ka Faking Pasāts nav saņēmis pilnībā nekādus maksājumus vai norēķinus.

“Rodas jautājums, kā VID var sodīt tikai pēc sludinājuma internetā? Teorētiski varbūt esmu vainīgs, bet kas ir pieci eiro uz 24 stundām? Tiešām VID ir jātērē administratīvie resursi, lai speciāli sodītu? Vai atkal tā ir kārtējā nelabvēļu izrēķināšanās?” Faking Pasāts ir neizpratnē.

“Lai kā arī būtu, advokāts ir norādījis uz daudzajām amatpersonas procesuālajām kļūdām un darbībām. Centos šo situāciju skaidrot pašā VID, kur mani nosūtīja no viena kabineta uz otru, un tā atbildi neradu. Tiek gatavots pārsūdzības raksts augstākajai iestādes amatpersonai. Taisnībai ir jāuzvar,” raksta pasāta īpašnieks.

“Faking Pasāts tā vienkārši nepadosies un, ja vajadzēs, būs arī pieteikums tiesā,” teikts Facebook lapā.

Video: Pasāts darbībā!

TOP komentāri

 • Pēteris
  +15 +15 0

  Pēteris

  Turies Pasāt, mēs ar tevi!
  ViD neieradās uz tikšanos un nevar spriest par komercdarbības gaitu. Ja būtu ieradušies un sākuši slēgt līgumu tad jā, bet tā tikai tirgus izpētes nolūkos ievietots sludinājums. Ieteiktu griezties tiesā ar prasību par goda un cieņas aizskārumu, un vēl ar attiecīgas kompensācijas pieprasīšanu, tur juristiem vairāk saprašanas cik un ko pieprasīt. Ja jurists saka nav vērts ar valsti cīkstēties, tad tas ir mīkstais ne jurists, valsts juristi visi ir mīkstie skatoties kā valsts zaudē daudzās lietās.
 • KTRT
  +10 +10 0

  KTRT

  Apnika kaimiņš, ievieto sludinājumu ar viņa auto, atbrauks VID, konfiscēs, uzliks sodu.
 • šoferis.
  +9 +9 0

  šoferis.

  Kopumā liekas nepareiza rīcība. Ja jau sāk likt sodus par to kaut kas, kaut kur ir ne tā interenetā vidē-sociālajos tīklos. Nu tad labāk nelietot vispār. Jo, ja jau es iešēroju facebook rakstu, vai draugos uzspiežu ieteikt, tā jau ir REKLĀMA - un būtu jāliek sods. Nāciet pie prāta cilvēki. Domāju "faking pasāts" nav miljonārs, lai liktu tādu sodu, kāpēc jāaiztiek vispār tādi mirstīgie? No kurienes vispār rauj tādus ciparus, ir kāut kāda sodu tāme?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl