VID: ieņēmumu plāns ir pārsniegts

Komentāri

Kamēr Saeima vēl tikai lemj par nākamā gada budžetu, Valsts ieņēmumu dienests apkopojis, kā valsts maks pildās šogad. Un izrādās, ka dienestam izdevies kāpināt nodokļu ieņēmumus. Salīdzinot ar šo pašu periodu pirms gada, pieaugums ir 7,4%.

Šis ir pēdējo gadu straujākais kāpums. Tā – 2013.  gadā tika fiksēts ieņēmumu pieaugums par 5,8%, gadu vēlāk tikai par 3,9%, savukārt pērn par 4,5%.

Valsts ieņēmumu dienesta administrēto kopbudžeta ieņēmumus plānu līdz septembrim izdevies pārpildīt par nepilnu procentpunktu jeb 48,5 miljoniem eiro.

Lai arī ieņēmumi no Iedzīvotāju ienākuma nodokļa šogad palielinājušies par 5,2%, kopējais ieņēmumu plāns šajā sadaļā palicis neizpildīts. VID to skaidro ar pieprasījumu veikt atmaksas par attaisnotajiem ienākumiem.

Kopējā atmaksājamā summa līdz šim pārsniegusi 81 miljonu eiro, un tas ir par 18 miljoniem vairāk nekā šajā laika posmā pērn.

Tāpat Valsts ieņēmumu dienestā norāda, ka būtiski atšķiras iepriekš prognozētais un reālais iekšzemes kopprodukta pieauguma temps. Būtisku izmaiņu kopprodukta pieauguma tempos līdz gada beigām, visticamāk, nebūs.

Lasi vēl