Komentāri

Pagājuši vairāki mēneši kopš sabiedrību satricināja restorānu ķēdes Gan Bei nodokļu nemaksāšanas skandāls. Sabiedrībā tas radīja milzu sašutumu. Valsts ieņēmumu dienests pat pieļāva iespēju uzņēmumu slēgt, taču tagad skaidro, ka firma esot labojusies, un tik nekaunīgu valsts apkrāpšanu vairs nepiekopj. VID gan sola rūpīgi pētīt firmas turpmākās darbības, un aicina iedzīvotājus ziņot par iespējamiem pārkāpumiem.

Decembrī VID Finanšu policija veica vērienīgu operāciju, atklājot  iespaidīgu nodokļu apiešanas shēmu. Ar īpaši izveidotas programmas palīdzību, restorānos Gan Bei tika apkrāpti iedzīvotāji un valsts, proti, restorānos dienas beigās viltotas atskaites, valsts budžetam nodarot vismaz 800 000 eiro zaudējumus mēnesī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saeimai nācās lemt par atļauju veikt kratīšanu Saeimas deputāta Sergeja Potapkina mājā. Viņa sieva, Gaļina Karmača – Gan Bei finanšu direktore – visticamāk, bija viens no galvenajiem nodokļu apiešanas shēmas autoriem. Arī pēc VID aktivitātēm, septiņu noziedzīgās grupas dalībnieku aizturēšanas un milzīgās sabiedrības uzmanības, Gan Bei aptuveni mēnesi turpināja apiet nodokļus, izsniedzot nereģistrētus čekus.

Janvārī VID vadība pat draudēja Gan bei ar slēgšanu, un pēc šīs informācijas uzņēmums beidzot sācis godprātīgi ievērot likumus.

VID aicina iedzīvotājus sniegt informāciju par iespējamiem krāpniecības gadījumiem.

Sia Lage un Ko, kas ir Gan Bei mātes uzņēmums, gan nevēlas saviem nekādus paskaidrojumus par pašreizējo situāciju.

Deputāts Potapkins nesen noslēdzis laulību līgumu par visas mantas šķirtību ar savu sievu, Gan -Bei finanšu direktori. Tas ļauj finanšu shēmā ierautajai Gaļinai Karmačai sakrāto naudu un īpašumus norakstīt uz vīra vārda, un šādā gadījumā tiesa no skandalozā restorānu ķēdes finanšu direktores neko nevarētu piedzīt.

Izmeklēšana krimināllietā, kur noskaidros konkrētu personu atbildību nodokļu krāpšanā, vēl turpinās.

Lasi vēl