VID darbinieki paši nav samaksājuši nodokļos 70 000 eiro

7 komentāri

Valsts ieņēmumu dienesta priekšniece izveidojusi savu darbinieku “melno sarakstu”, kurā iekļauti 29 cilvēki. Atbrīvoties no šaubīgajiem darbiniekiem var izrādīties ļoti grūti birokrātisku iemeslu dēļ. Tikmēr izskan dažādas idejas, kā kontrolēt VID darbiniekus, piemēram, izmantojot melu detektorus.

Pagājušajā nedēļā VID priekšniecei Inārai Pētersonei bija jāatskaitās finanšu ministrei par publiskajiem skandāliem VID darbinieku rindās, savukārt šodien viņu iztaujāja Saeimas deputāti. Ja iepriekš medijos bija izskanējis, ka aizdomīgo darbinieku skaits ir 137, tad tagad Pētersone min 29 cilvēkus, uz kuriem krīt aizdomu ēna. Turklāt izrādās, ka noziedzīgajos grupējumos, kas aktīvi nodarbojas ar kontrabandu, bieži vien pieķerti bijušie un pat esošie VID darbinieki.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Kaspars Čerņeckis, VID priekšnieka vietnieks:

Kādās trīs, četrās no šīm lietām ir bijuši iesaistīt esošie VID darbinieki. Ne tikai VID, bet arī citu iestāžu darbinieki. Katrā trešajā ir iesaistīti bijušie VID vai policijas, citu iestāžu darbinieki.

Klasiskākie gadījumi – nelegālo cigarešu milzu kravu ievešana, ko piesedz negodīgi valsts darbinieki.

VID priekšniece Ināra Pētersone:

Protams, to izdarīt bez Muitas, Robežsardzes cilvēkiem, nevar. Protams, darbinieki ir atstādināti.

Atstādināt ir viena lieta. Atbrīvot – krietni grūtāk. Vaina jāpierāda tiesā, kas ir garš un birokrātisks process. Tāpat VID atzīst paradoksālu situāciju: pat ja dienesta darbinieki, kuru darbs ir piedzīt nodokļus, paši tos nemaksā, uzteikt darbu ir ļoti grūti. Pērn VID darbinieki paši nodokļos nebija samaksājuši ap 70 000 eiro. VID priekšniece Ināra Pētersone:

Līdzīgi kā jebkurai fiziskai personai arī viņam ir tiesības apstrīdēt. Pirmkārt, ja nav tiesvedība līdz galam, šis lēmumus karājas. Mēs nezinām, kuram ir taisnība: Valsts ieņēmumu dienestam vai mūsu darbiniekam.

Kā atsijāt godīgos darbiniekus no negodīgajiem? Saeimas deputāti piedāvā savas idejas. Tā, piemēram, Imants Parādnieks aicina ieviest melu detektorus, kas esot ierasta prakse ASV valsts dienestos. Izrādās, domu par melu detektoru ieviešanu Pētersone pagājušajā nedēļā esot pārrunājusi ar finanšu ministri, un, iespējams, ka melu detektori VID patiešām tiks ieviesti ar ASV vēstniecības tehnisko atbalstu.

Video

TOP komentāri

 • mansata
  +3 +3 0

  mansata

  Pamēģini tik nesamaksāt, 10x sūta lai tik maksā parādus, bet ko paši dara ?
  Kauns būtu tagad mums prasīt lai maksājam.
 • Haha
 • esija

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl