VID četrkājainie darbinieki: deputātus uztrauc muitas suņu liktenis

Komentāri

Vairāki simti likvidētu darba vietu un slēgta trešā daļa klientu apkalpošanas centru. Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāja Ilze Cīrule otrdien iepazīstinājusi ar VID reorganizācijas gaitu. Viņu uzklausīja Saeimas deputāti, kuri pauda bažas, vai reformu dēļ necietīs klientu apkalpošana.

Deputātus arī interesēja, kā štatu samazināšana ietekmēs četrkājainos VID darbiniekus – muitas suņus.

Jaunākā informācija liecina, ka VID ir atbrīvojis 102 darbiniekus un likvidējis 177 vakances. Papildu šīm kopumā 279 samazinātajām darba vietām, līdz gada beigām plānots likvidēt vēl 285 amata vietas.

Darba vietu samazināšana iet roku rokā ar klientu apkalpošanas centru slēgšanu. Šogad plānots slēgt pat 33% no visiem apkalpošanas centriem. Deputātus tas darīja bažīgus.

Imants Parādnieks

Imants Parādnieks
Saeimas deputāts, VL-TB/LNNK

Katrā vietā, katrā novadā cilvēks var saņemt pieejamus pakalpojumus vai konsultācijas. Tāpēc mazliet bažīgu dara tas, ka klientu apkalpošanas centru darbība tiek sašaurināta.

VID vadītāja norāda, ka ieņēmumu dienesta pakalpojumi joprojām būs pieejami 92 valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros visā valstī. Taču tur varēs saņemt ierobežotu pakalpojumu klāstu.

Ilze Cīrule

Ilze Cīrule
VID ģenerāldirektore

Ja mēs runājam jau par uzņēmējiem un par nopietnākām konsultācijām, šādas konsultācijas, visticamāk, uz vietas nevarēs saņemt. Un tiek izskatīti dažādi varianti. Tiek izskatīts čats, online, dažādas metodes, kādā veidā mēs uz to varētu iet.

Tāpat bažas tika paustas, vai VID netaupa uz muitas efektīva darba rēķina.

Ainars Latkovskis

Ainars Latkovskis
Saeimas deputāts, “Vienotība”

Ja, dzenoties pēc arvien mazāka cipara uz iekasēto eiro, mēs sāksim atlaist cilvēkus muitā un samazināt šos štatus, es zinu, kā panākt šo ciparu mazu. Muitas suņi izmaksā milzīgu naudu. Lai viņu nav, un galā mēs varēsim parādīt kādu milzīgu uzvaru. Šis mani uztrauc.

VID ģenerāldirektore deputātus mierināja, ka satraukumam par muitas suņiem nav pamata.

Ilze Cīrule

Ilze Cīrule
VID ģenerāldirektore

Varu apgalvot, mēs neesam principā pieskārušies vispār ne muitas tehniskajam aprīkojumam, ne muitas risku sistēmām, ne suņiem. Mums ir piecdesmit suņi. Mēs viņiem Rēzeknē vēl tieši uzlabojam šo bāzi. Jā, mēs saprotam, ka tas ir ārkārtīgi svarīgi.

Taču Ilzei Cīrulei nācās atzīt arī kļūdas, atbildot uz jautājumu, kā VID pieļauj, ka nodokļu maksātājiem var izveidoties pat vairākos desmitos miljonu mērāms parāds valstij.

Kārlis Seržants

Kārlis Seržants
Saeimas deputāts, ZZS

Varbūt to vajadzētu kaut kā cilvēkiem skaidrot. Vai nu atzīt, ka jūs esat pilnīgie lempji, kas nepamana, kā pazūd 40 miljoni, vai jūs esat uzrakstījuši to, cik varbūt varētu iekasēt, ja tas cilvēks būtu godīgs.

Ilze Cīrule

Ilze Cīrule
VID ģenerāldirektore

Attiecībā uz šiem nodokļu parādiem, protams, droši vien, ka ir jāatzīst kaut kādas savas kļūdas. Tāpēc mēs tagad maksimāli cenšamies strādāt uz prevenciju.

Deputāti sola turpināt sekot līdzi VID reorganizācijas gaitai un Ilzi Cīruli nākamreiz uzklausīt aptuveni pēc pusgada.

Lasi vēl