VID būs tiesības bloķēt tīmekļa vietnes

Komentāri

Valdība pieteikusi cīņu negodprātīgām tīmekļa vietnēm.

Šodien pieņemtas izmaiņas likumos, kas dod tiesības Valsts ieņēmumu dienestam bloķēt piekļuvi interneta vietnēm, piemēram, interneta veikaliem, ja par saimnieciskās darbības veikšanu e-vidē netiek maksāti nodokļi.

Izmaiņas likumā nosaka gadījumus, kādos VID pieņem lēmumu par domēna vārda atslēgšanu un tā pārreģistrācijas aizliegumu.

Tāpat noteikta kārtība, kādā tiek atjaunota tīmekļa vietnes darbība. Tiesa gan, jau tagad ir skaidrs, ka jaunais regulējums, ko informācijas tehnoloģiju nozares pārstāvji vērtē pretrunīgi, vēl tiks precizēts. Kā skaidro finanšu ministre, pirms galavārdu teiks Saeima, tostarp tiks turpinātas diskusijas par to, vai jaunās normas attiecināt tikai uz domēnu “.lv”.

Tiesības VID ļaut bloķēt tīmekļa vietnes Saeima skatīs kopā ar citiem likumiem, kas saistīti ar jauno valsts budžetu. Tas nozīmē, ka pretrunu atrisināšanai daudz laika nebūs, jo ar budžetu saistītie likumi tiek pieņemti steidzamības kārtā.

2014. gadā, veicot 53 tematiskās pārbaudes, pārkāpumus VID konstatējis 92% gadījumu un piemērojis naudas sodu 6100 eiro apmērā. Savukārt pērn 47 pārbaudēs pārkāpumi konstatēti  94% gadījumu un naudas sods piemērots jau  24,7 tūkstošu eiro apmērā. Finanšu ministrijas dati liecinot par tendenci, ka Latvijā e-vidē pieaug krāpšanās nodokļu jomā un izvairīšanās no nodokļu nomaksas.

Video

Lasi vēl