Komentāri
VID atklāj pārkāpumus 52 augļu un dārzeņu tirdzniecības vietās
FOTO: LETA

Valsts ieņēmumu dienests (VID) turpina pastiprināti kontrolēt augļu un dārzeņu tirdzniecības vietas un tirgus. Šī gada augusta pirmajās trijās nedēļās VID konstatējis pārkāpumus visās 52 pārbaudēs, kas tika veiktas Latvijas tirgos, kā arī citās  augļu un dārzeņu tirdzniecības. Pārbaužu rezultātā tika pieņemti lēmumi administratīvo pārkāpuma lietās un konfiscēti 539 kg augļi un ogas, kā arī  80 kg dažādu dārzeņu. 

VID šī gada augusta pirmajās trijās nedēļās veica  pavisam 52 pārbaudes Latvijas tirgos, kā arī citās  augļu un dārzeņu tirdzniecības vietās:  Liepājā,  Rēzeknē, Daugavpilī, Ventspilī, Jēkabpilī, Cēsīs, Balvos un Rīgā.  Visās veiktajās pārbaudēs VID konstatējis pārkāpumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šobrīd 11 fiziskām personām ir uzsākta lietvedība par nereģistrētas saimnieciskās darbības veikšanu,  jo pārbaudes brīdī personas apliecināja, ka tirgo iepirkto lauksaimniecības produkciju. Savukārt 12 gadījumos pārdevēji nevarēja  uzrādīt preču izcelsmes dokumentus un pameta  tirdzniecības vietu.

Pārbaužu rezultātā tika pieņemti lēmumi administratīvo pārkāpuma lietās un konfiscēti 539 kg augļu un ogu, kā arī  80 kg dažādu dārzeņu. Konfiscētie dārzeņi, augļi un ogas nodoti Rīgas pašvaldības uzņēmumam SIA “Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs”.

Konstatēts, ka vairākos gadījumos  pārbaudes brīdī fiziskās personas realizēja iepirktu preci, bet nebija reģistrējušās VID kā saimnieciskās darbības veicējas, nebija  uzstādīti elektroniskie kases aparāti, saimnieciskās darbības veicējs par pirkumu izsniedza darījuma  apliecinošu  dokumentu – kvīti, kas nav reģistrēta VID, pārdevēji nevarēja  uzrādīt pavaddokumentu uzskaites reģistru. Vairumā gadījumu netika uzrādīti preču izcelsmi apliecinoši dokumenti, tādām precēm kā kabači, bietes, sīpoli, kartupeļi, cūku pupas, sviesta pupas, burkāni u.c.

Pārbaudes liecina, ka šobrīd  Latvijas tirgos tiek  realizēts ievērojams  daudzums  gan  Latvijā pašu audzēto, gan no kaimiņu valstīm Lietuvas un Polijas ievesto dārzeņu. Nereti arī Latvijas tirgotāji pārdod no kaimiņvalstīm ievestu preci, uzdodot to par pašu izaudzētu, proti, tirgojas ar iepirktiem dārzeņiem un dārzeņiem, kam izcelsme ir nezināma.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl