VID atklāj jaunas krāpšanas shēmas

Komentāri
VID atklāj jaunas krāpšanas shēmas

Valsts ieņēmumu dienests šodien atklāja pārsteidzošas nianses par to, kā pēdējā laikā sākuši darboties naudas atmazgātāji. Daļu no izkrāptajiem miljoniem shēmu autori pavērsuši pret pašiem policijas izmeklētājiem, kas apgrūtina krāpniecības atklāšanu.

Pēdējie valsts ieņēmumu dienesta atklātie vērienīgie nodokļu nemaksātāju un naudas “atmazgātāju” grupējumi ir līdzīgi daudziem citiem iepriekš atklātajiem, tomēr spējuši pārsteigt izmeklētājus ar jaunām niansēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

VID ģenerāldirektores vietnieks Kaspars Čerņeckis LNT ziņām pastāstīja, ka noziedzīgi iegūtie līdzekļi gan no kontrabandas precēm, gan no naudas atmazgāšanas, izvairīšanās lietām arvien vairāk tiek ieguldīti, lai slēptu noziegumus. Izmantojot nelikumīgas metodes tiek pētīts tiesībssargājošo iestāžu darbs.

Naudas atmazgāšanas shēmu ideju ģeneratori ir ar augstāko izglītība un pat zinātniskiem grādiem, tie strādājuši pie jaunu, arvien grūtāk atklājamu shēmu radīšanas. Policija uzzinājusi, ka krāpnieki izglītojušies, izmantojot pat VID organizētos kursus un seminārus.

Vismaz 20 miljonus eiro valstij zaudējumus nodarījušas divas nupat atklātās krāpnieciskās shēmas. Jau aizturētas desmit personas, izmeklēšana turpinās. Satraucošākais signāls abos gadījumos ir tas, ka pirmajā lietā ir iesaistīts viens no lielākajiem metālapstrādes uzņēmumiem, otrajā – viens no lielajiem būvniecības nozarē strādājošajiem.

Saistībā ar shēmu, kurā iesaistīts metālapstrādes uzņēmums, kratīšanas veiktas Jūrmalas domes pārstāvja Māra Dzenīša dzīvesvietā. Neoficiāli izskanējis, ka otrajā shēmā iesaistīts būvniecības uzņēmumu Moduls Rīga un tā viens no līdzīpašniekiem uzņēmējs Māris Martinsons. Cīņa ar ēnu ekonomiku šā gada pirmajos sešos mēnešos sekmējusi kopējo nodokļu ieņēmumu pieaugumu par 5%. Gadā

VID turpina strādāt pie vairākām izmaiņām likumos, lai sekmētu nodokļu ieņēmumu pieaugumu, piemēram, rosina aplikt ar ienākumu nodokli biedrības un nodibinājumus, kas nodarbojas ar komercdarbību. Turpinās darbs pie aplokšņu algu izskaušanas.

Lasi vēl