Vētras laikā Sadales tīkls aicina iedzīvotājus ievērot drošības pasākumus

0 Komentāru
Vētras laikā Sadales tīkls aicina iedzīvotājus ievērot drošības pasākumus
FOTO: LETA

Vētras laikā operatīvie dienesti ir tehniski gatavi novērst lokāla rakstura bojājumus zemsprieguma un vidējā sprieguma gaisvadu elektrolīnijās, kurus var izraisīt spēcīgais vējš. Aicina iedzīvotājus ievērot pastiprinātus drošības pasākumus, īpaši atrodoties elektrolīniju tuvumā. 

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs 2.janvārī prognozē vēja brāzmu pastiprināšanos īpaši Latvijas piekrastes teritorijā. Daudzviet būs vērojami nokrišņi.

Piektdienas vakarā vēja ātrums brāzmās Kurzemes piekrastē var sasniegt aptuveni 25 metrus sekundē, bet valsts lielākajā daļā piektdienas vakarā un naktī uz sestdienu gaidāmas vēja brāzmas līdz 18-24 metriem sekundē.

Vidzemes piekrastē, tostarp Rīgas pilsētas ziemeļos, rietumu vēja ātrums brāzmās naktī uz sestdienu var sasniegt 27 metrus sekundē.

Uzņēmumā ir mobilizētas speciālās tehnikas vienības, kā arī pārbaudīts elektromontieru brigāžu aprīkojums, lai nepieciešamības gadījumā operatīvi varētu nodrošināt klientu elektroapgādi.

AS Sadales tīkls personāls atgādina par drošību, kas jāievēro ikdienā, bet īpaši – spēcīga vēja gadījumā atrodoties elektrolīniju tuvumā. AS Sadales tīkls aicina iedzīvotājus netuvoties elektroietaisēm, ja tajās ir iekārušies vai iekrituši koki un koku zari vai zemē redzams norauts elektrolīniju vads, jo šāds iekārtu stāvoklis var apdraudēt iedzīvotāju dzīvību.

Iedzīvotājiem, konstatējot bīstamu situāciju elektrolīniju tuvumā – uz elektrolīnijas nogāzies koks, pārrauti elektrolīnijas vadi, lūgums rīkoties atbildīgi. Netuvoties un nekavējoties ziņot, zvanot uz AS Sadales tīkls klientu servisa diennakts bojājumu pieteikšanas bezmaksas tālruni 80200404.

0 Komentāru