Komentāri
Vētra dažviet sasniegusi orkāna spēku, bet bijusi salīdzinoši saudzīga
(Foto: LETA)

Tikko piedzīvotā vētra, kurai bija dots nosaukums Billija, vietām sasniegusi pat orkāna spēku. Tomēr atšķirībā no dažām citām Latvijā piedzīvotajām dabas stihijām, šī bijusi salīdzinoši mierīga.

Vētra, kas pagājušajā naktī sasniedz Latvijas rietumu piekrasti un šodien virzījās pār Rīgas jūras līcim un Vidzemei, pamazām sāk rimties, taču spēcīgākās vēja brāzmas fiksētas Liepājā – nakts stundās vēja ātrums tur sasniedza 35 m/s, kas ir uzskatāms par orkānu. Ventspilī vēja brāzmas bija 30 m/s, bet dziļāk valsts teritorijā tā spēks samazinājās. Daudzviet rīts sākās sveču gaismā – 38 000 mājsaimniecību tika traucēta elektrības piegāde.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sadales tīkla tehniskais direktors Raimonds Skrebs:
Vētra bija tiešām ļoti spēcīga, bet Sadales tīkls ir mācījies no rūgtās pieredzes, līdz ar to, mēs esam iegādājušies tehniku, lai sakārtotu mūsu tīklus, iztīrītu trases. Vētra visvairāk skāra rietumu reģionu un ziemeļu reģionu, vismazāk bojājumi ir austrumos, ja runājam par mājsaimniecībām, tad tas maksimums bija 38 000 mājsaimniecības atslēgtas. Uz doto brīdi ir 13 000.

Glābēji šodien vētras sekas devušies novērst vismaz 200 reizes. Galvenie izsaukumu iemesli bijuši lūzuši koki, kas krītot pārrāvuši elektrolīniju vadus, dažviet tie aizšķērsojuši brauktuves, citviet vējš norāvis reklāmas plakātus, izgāzis žogus, bet Liepājā kādai autoservisa ēkai norauts jumta segums. Vissmagāk cietusi kāda ēka Tukumā, kurai no krītoša koka ielauzts jumts un bojāts skurstenis. 10 iedzīvotājus no šīs ēkas, pašvaldības dienesti evakuējuši uz drošākām telpām.

VUGD pārstāve Viktorija Gribuste:
Visvairāk izsaukumi ir Rīgā, Jūrmalā un Rīgas rajonā, tad Vidzeme un Kurzeme. Vismazāk cietusi Latgale, Zemgale. Visbiežāk izsaukumi saistīti ar to, ka koki nokrituši uz braucamās daļas, ir iekrituši vados, bet ir arī vairāki gadījumi, kad cietušas automašīnas.

Dienas pirmajā pusē Ventspilī daudzi cilvēki devās uz mola, lai vērotu iespaidīgos viļņus. Kaut arī kurzemnieki pie spēcīgiem vējiem ir pieraduši, aizvadītās nakts pūties bijis pārsteigums arī viņiem.

Ventspilnieks Jānis atklāj: ”Diezgan stiprs vējš, bet ir pieredzēts daudz stiprāks. Naktī bija labs pūtiens, pilnīgi pielēcu sēdus, nesapratu kas notiek.

Savukārt ventspilniece Karīna: ”Šī ir pirmā vētra šogad tāpēc liekas stiprāka, pagrūti kājās stāvēt, bet nav ne vainas ir bijis arī trakāk.”

Šobrīd Billija atkāpjas un spēcīgās vēja brāzmas Latvijā sāk mitējas, taču vēl līdz naktij visā valstī būs jūtami vējains. Situācija varētu normalizēsies tikai rīt no rīta.

Laika ziņas

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl