Vēsturisko ūdenstorni Alīses ielā plāno atdot Rīgas domei

0 Komentāru
Vēsturisko ūdenstorni Alīses ielā plāno atdot Rīgas domei
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Viens no skaistākajiem ūdenstorņiem Rīgā, Pārdaugavā, joprojām stāv tukšs. Uzņēmums ”Rīgas ūdens” torni centās pārdot, kad tas neizdevās, tad bija plānots torni iznomāt, taču joprojām visas ieceres ir bez rezultāta. Tagad ”Rīgas ūdens” nāk klajā ar jaunu ieceri, ka vēsturiskais kultūras piemineklis – ūdenstornis Pārdaugavā – tiks uzdāvināts Rīgas domei.

Ilgu laiku pēc tam, kad tornis Alīses ielā vairs nepildīja ūdensapgādes funkciju, tur atradās mūziķu mēģinājumu telpas. Taču nu jau vairākus gadus arī mūzika ir prom, tornis stāv tukšs. 1910. gadā būvētais ūdenstornis ir uzņēmuma ”Rīgas ūdens” īpašumā. ”Rīgas ūdens” no tukšā torņa vēlas atbrīvoties, taču nu jau vairākus gadus viņiem tas nav izdevies.

Pēc vairākiem mēģinājumiem pārdot un arī iznomāt ūdenstorni tagad ”Rīgas ūdens” plāno vienkārši atdāvināt šo ūdenstorni Alīses ielā. Neesot pašlaik zināms ne, kad tas varētu notikt, un nav zināms arī, kā tas notiks, bet torni plānots nodot Rīgas domei.

”Rīgas ūdens” pārstāvis Artūrs Mucenieks norāda, ka pašlaik tiekot kārtotas nepieciešamās formalitātes, kas nepieciešamas torņa atdošanai: “Mums ir jāsaprot torņa stāvoklis, dokumentācija, proti, kādā stāvoklī tas ir, kaut kāds tehniskais raksturojums jādod. Pēc tam var sākties šis process, kura gaitā Rīgas domes Īpašumu departaments visdrīzāk, ka pārņems.”

Tornis Alīses ielā ir arhitektūras piemineklis ar interesantu vēsturi. Reiz tas pat pārzāģēts, lai to varētu pacelt augstāk. Āgenskalna apkaimes biedrības pārstāve norāda, ka viņi ūdenstorni vēlējās iekļaut Āgenskalna tūrisma maršrutā. Diemžēl ”Rīgas ūdens” pretimnākšanu neizrādīja un liedza iekļūšanu skaistajā ūdenstornī.

”Rīgas ūdens” torņa slēgšanu pamatoja ar tehniskā stāvokļa neskaidrību, ir aizdomas, ka tornis var būt nedrošs apmeklētājiem. Ūdens apgādes uzņēmumā norāda, ka viņi vēlas nodarboties ar saviem tiešajiem pienākumiem, nevis Rīgas vēsturisko vietu uzturēšanu: “Mūsu misija ir nodrošināt rīdziniekus ar ūdeni, nevis uzturēt kultūrvēsturiskus objektus.”

Jau iepriekš Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldē ”Rīgas ūdeni” salīdzināja ar suni uz siena kaudzes. Tagad tiek liktas cerības, ka Rīgas dome ar torņa aprūpi nodarbosies veiksmīgāk. Tomēr LNT domes īpašuma departamentā nespēja atbildēt, ko viņi plāno iesākt ar uzdāvinātu ūdenstorni Pārdaugavā. Uzņēmumam ”Rīgas ūdens” pieder kopumā četri vēsturiskie ūdenstorņi, arī tie pašlaik esot tukši un netiek izmantoti.

Vairāk par tematu – raidījuma “900 sekundes” sižetā

0 Komentāru