Komentāri

Vēsturiskais Rīgas Centrāltirgus šogad piedzīvos vērienīgus rekonstrukcijas darbus.

Gastronomijas paviljonā plānots nostiprināt pirms 100 gadiem celtās metāla griestu konstrukcijas, kas ir novecojušas un kļūst bīstamas, tāpat mainīs arī grīdas segumu, līdz ar to paviljons uz apmēram 4 mēnešiem būs slēgts.

Savukārt zivju paviljonam plāno uzlabot aukstuma padevi saldētavām, izbūvējot jaunas taupīgākas saldēšanas iekārtas, kas samazinās arī rēķinus par elektrību.

Pārmaiņas gaida arī ārzona, kur mainīs asfalta segumu uz bruģi, sakārtos notekūdeņu aizvades sistēmu un virszemes komunikācijas paslēps zem zemes. Plānots izveidot arī Centrālo tirgus laukumu.

Kopumā šī gada darbi izmaksās apmēram 1,6 miljonus eiro un tās būs Rīgas Centrāltirgus investīcijas. Darbus sāks tiklīdz noslēgsies iepirkumu konkursi un tas varētu būt aprīlī.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl