Vēstuļu sūtīšana no nākamā gada kļūs būtiski dārgāka

0 Komentāru

No nākamā gada gaidāmas izmaiņas pasta pakalpojumu cenās. Sabiedrisko pakalpojumu regulators apstiprinājis jaunus tarifus, kuru iespaidā krietni dārgāka kļūs vēstuļu sūtīšana, taču cena samazināsies atsevišķiem citiem pasta pakalpojumiem.

Rātslaukumā egle jau uzslieta. Tuvojas Ziemassvētku laiks, kad cilvēki var izmantot iespēju cits citam nosūtīt apsveikuma kartīti pa pastu. No nākamā gada šis prieks gan kļūs dārgāks. To paredz jaunie pasta pakalpojumu tarifi, kurus šonedēļ apstiprināja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK).

Pamatā izmaiņas domātas, lai no līdzšinējas sistēmas, kurā ir pat 240 dažādi pamata tarifu, pārietu uz vienkāršotāku pieeju. No nākamā gada jebkura sūtījuma tarifu ietekmēs vien trīs faktori – svars, tas, vai sūtījums ir vienkāršs, ierakstīts vai apdrošināts, un ģeogrāfiskā zona, uz kuru to paredzēts sūtīt.

Līdz ar to arī gaidāmas izmaiņas arī cenās. Piemēram, līdz 20 gramiem smagas vēstules sūtīšana izmaksās 1 eiro pašreizējo 57 centu vietā. Atsevišķiem citiem pakalpojumiem – pamatā lielākiem sūtījumiem – cena gan saruks.

“Latvijas pasta”  jaunā tarifu projekta izvērtēšanā regulators kopējās izmaksas samazināja par teju pieciem miljoniem eiro.

0 Komentāru