Vēstnieks: Krievija uz Latvijas lēmumu izraidīt vēstniecības darbinieku reaģēs ar līdzvērtīgu soli

14 komentāri
Vēstnieks: Krievija uz Latvijas lēmumu izraidīt vēstniecības darbinieku reaģēs ar līdzvērtīgu soli
Foto: LETA

Krievija uz Latvijas lēmumu izraidīt vēstniecības darbinieku un iekļaut melnajā sarakstā Krievijas kompānijas pārstāvi reaģēs ar līdzvērtīgu soli, apgalvoja Krievijas vēstnieks Latvijā Jevgeņijs Lukjanovs.

Lukjanovs jau esot noziņojis Krievijai par no vēstniecības izraidāmo darbinieku. “Es jau noziņoju, ka mums te ir mīnus viens,” viņš teica.

Vēstnieks paskaidroja, ka sagaidāms, ka Krievija ar atbildi nevilcināsies, visticamāk, reaģējot ar tādu pašu atbildi.

Kā ziņots, Amerikas Savienotās Valstis (ASV), 14 Eiropas Savienības (ES) valstis, tostarp Latvija, kā arī Ukraina saistībā ar Lielbritānijā notikušo uzbrukumu bijušam dubultaģentam Sergejam Skripaļam pirmdien paziņoja, ka izraida Krievijas diplomātus.

ES un ASV ir vienisprātis, ka uzbrukumu Skripaļam Lielbritānijā, visticamāk, sarīkojusi Krievijas valsts.

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) pirmdien paziņoja, ka Latvija izraida Krievijas vēstniecības otro sekretāru un melnajā sarakstā iekļauj Krievijas kompānijas pārstāvniecības vadītāju Latvijā. Ministrs preses konferencē norādīja, ka plašākus komentārus par konkrētām personām var sniegt Krievijas vēstniecība Latvijā.

Krievijas vēstnieks Latvijā Jevgeņijs Lukjanovs žurnālistiem pastāstīja, ka vēstniecība ir saņēmusi informāciju, ka aicinājumu atstāt valsti saņems Krievijas lidsabiedrības “Aeroflot” pārstāvis Latvijā.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, “Aeroflot” Latvijā pārstāvniecības vadītājs Latvijā ir Sergejs Sokoļņikovs.

Savukārt no Latvijas izraidāmā Krievijas vēstniecības darbinieka vārdu Lukjanovs neatklāja, bet apgalvoja, ka viņš iestādē esot nostrādājis mazāk nekā gadu.
14 komentāri