Vēstnieks: ASV dēļ cietušas Irānas attiecības ar Latviju

3 komentāri
Vēstnieks: ASV dēļ cietušas Irānas attiecības ar Latviju
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Kopš saasinājies ASV un Irānas konflikts, cietušas arī Irānas attiecības ar Latviju. Tādu vērtējumu šodien izteica Irānas vēstnieks Latvijā.

Pēc tikšanās ar Saeimas priekšsēdētājas vietnieci Dagmāru Beitneri Le Gallu (JKP) diplomāts sacīja, ka negatīva ietekme redzama, piemēram, tirdzniecības attiecībās ar Latviju. Tas tāpēc, ka Vašingtona atjaunojusi sankcijas pret Teherānu, un, lai nenokļūtu sankciju sarakstā, arī Latvijas uzņēmēji vairs nevēlas turpināt sadarbību ar Irānu.

Irānas vēstnieks Latvijā Abdolrasūls Mohadžers Hedžazi norādīja, ka šobrīd saņem daudz jautājumu no Latvijas uzņēmumiem, kuri ar nepacietību būtu gatavi paplašināt sadarbību.

“Irānas un Latvijas tirdzniecības attiecībās ir dominējis Latvijas imports. Irānā varēja iegādāties Latvijas lauksaimniecības produktus, farmācijas produkciju un koksni. Un mēs labprāt turpinātu tos importēt. Bet tagad diemžēl daudzas Latvijas kompānijas ir nobažījušās, ja turpinās tirgoties, ASV tās sodīs. Daži uzņēmumi drosmīgi turpina sadarboties ar Irānu, bet citi, un tas ir saprotams, to pārtraukuši darīt,” sacīja Hedžazi.

Vienlaikus gan jāpiebilst, ka Irānai un Latvijai nav sevišķi ciešu attiecību. Irānas vēstnieks Latvijā arī neuzturas Rīgā – ierodas šeit epizodiski, jo rezidē Stokholmā. Rīgā viņš šoreiz bija ieradies atvadu vizītē, jo beidzas viņa amata termiņš.

3 komentāri