Veselības ministrs Guntis Belēvičs zaudēs amatu, prognozē bukmeikeri

0 Komentāru
Veselības ministrs Guntis Belēvičs zaudēs amatu, prognozē bukmeikeri
FOTO: LETA

Pamatīgas kaislības uzvirmojušas par veselības ministru Gunti Belēviču un viņa atbilstību amatam. Iemesls ir iespējamā rindas apiešanu Latvijas Onkoloģijas centrā un sporta totalizators 11.lv prognozē, ka šā gada laikā ministrs savu amatu zaudēs, novērtējot šāda scenārija iestāšanos ar 63% varbūtību jeb likmes koeficientu 1,50.

Belēvičs savas politiskās karjeras laikā ir saņēmis dažādus pārmetumus par savu darbību, tai skaitā par interešu konfliktu, autoritāru darba stilu un plānoto veselības aprūpes reformu lietderīgumu. Valsts apmaksātās medicīniskās palīdzības pakalpojumu pieejamība un garās rindas ilgstoši ir bijis sāpīgs un aktuāls temats Latvijas sabiedrībā, tādēļ iespējamā dienesta stāvokļa izmantošana Onkoloģijas centrā ir radījusi īpaši sakāpinātu reakciju.

“Pat ja izrādīsies, ka ministrs nav ļaunprātīgi izmantojis dienesta stāvokli, neapmierinātība ar notiekošo veselības nozarē nenorims, jo teju katram ir sava negatīva pieredze par piedzīvoto. Tieši veselības ministrs būs tas, kura virzienā tiks vērsti visi pārmetumi,” komentē 11.lv totalizatora vadītājs Toms Piliksers. “Lai arī premjers un Valsts prezidents arī pārstāv Zaļo un Zemnieku savienību, publiskais spiediens, lai Belēvičs demisionē, būs milzīgs. Domājam, ka tas būs par daudz, lai viņš savu amatu līdz gada beigām saglabātu, it īpaši ņemot vērā, ka tuvojas gan pašvaldību, gan Saeimas vēlēšanas.”

2016. gadā plānotie veselības nozares budžeta izdevumi ir 770 miljoni eiro jeb aptuveni desmitā daļa no visiem valsts budžeta izdevumiem. Guntis Belēvičs veselības ministra amatā ir kopš 2014. gada novembra.

0 Komentāru