Komentāri

Ne visos gadījumos Latvijas un Eiropas medicīna spēj palīdzēt slimniekiem, pierāda nesenais slimā puisēna Dāvja gadījums, kuram ārstēties bija jādodas uz ASV, atzina Veselības ministrijas valsts sekretārs Rinalds Muciņš.

Viņš sacīja, ka konkrētajā gadījumā sarežģījumi nodrošināt puisēnam finansējumu ārstēšanai radās tieši tādēļ, ka Dāvis ārstēties jāsūta uz ASV. Būtiska atšķirība ir tā, ka ES valstīs par ārstēšanās pakalpojumiem var norēķināties ar pēcapmaksu, kamēr ASV prasa priekšapmaksu. Dažādu noteikumu un kārtības dēļ Latvija un ES kopumā nav gatava īsā laikā savākt un nodrošināt slimniekiem tik apjomīgus līdzekļus, kādi nepieciešami, piemēram, Dāvja gadījumā, skaidroja R. Muciņš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jau ziņojām, ka deviņus gadus mazajam puisēnam Dāvim nepieciešami vairāki simti tūkstoši sarežģītai operācijai, ko veikt var ASV, Filadelfijā. Dāvja ārstēšanai iedzīvotāji saziedoja vairāk nekā 241 tūkstoti eiro, bet valsts novirzīs 100 tūkstošus eiro. Ziedojumu vākšana tika sākta pēc tam, kad Nacionālais veselības dienests zēnam atteica finansiālu atbalstu. Tas radīja plašas diskusijas sabiedrībā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl