Veselības ministrija lūgs pagarināt e-veselības sistēmas ieviešanas termiņu

0 Komentāru
Veselības ministrija lūgs pagarināt e-veselības sistēmas ieviešanas termiņu
DĀVIS ŪLANDS, F64

Veselības ministrija (VM) lūgs Ministru kabinetu līdz 2023. gada 30. decembrim pagarināt e-veselības sistēmas ieviešanas termiņu.

Ministrijas pārstāve Anna Strapcāne akcentēja, ka patlaban Nacionālais veselības dienests (NVD) sadarbībā ar VM gatavo ziņojumu Ministru kabinetam, lai aprakstītu esošo situāciju un lūgtu projekta termiņa pagarinājumu. Ministrija un NVD esot ciešā sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministriju un Centrālā finanšu un līgumu aģentūru par projekta turpmāko virzību.

Jau ziņojām, ka veselības ministrei Ilzei Viņķelei (A/P!) pirmdien atkal nācās atzīt, ka jau ilgi kritizētā e-veselības sistēma patiešām ir brāķis. Projekta raksturošanai ministre pat lietoja vārdus – ”bezgalīgās šausmas”.

Sistēma, ko jau iepriekš par nozari atbildīgā ministre Ilze Viņķele nodēvēja par slimi ieņemtu bērnu, līdz šim izmaksājusi vairāk nekā 16 miljonus eiro. Pirmdien raidījumā ”900 sekundes”  Viņķele norādīja, – e-veselība, kas ir tapusi vairāk nekā pirms desmit gadiem, ir izveidota nekvalitatīvi un jau ir novecojusi. Tomēr, lai gan tā atzīta par izgāzušos, valsts no tās atteikties neplāno, jo pastāv risks, ka tādā gadījumā Brisele var pieprasīt, Latvijai atdot Eiropas Savienības (ES) ieguldīto līdzfinansējumu.

0 Komentāru