Veselības ministrija lems par aprūpes gultu pakalpojumu pirkšanu Rīgā

Pievienot komentāru

Pēc reformas reģionu iedzīvotāji tiek ārstēti dažādu līmeņu slimnīcās. Savukārt rīdzinieki nonāk uzreiz augstākajā – piektajā – līmenī, pārpildot universitātes slimnīcas.

Viena gultas vieta universitātes slimnīcā maksā 250-270 eiro dienā. Iespēju saņemt tik dārgu augsta līmeņa pakalpojumu gaida pacienti no visas Latvijas. Savukārt rīdziniekiem pat pie vismazākās kaites uzreiz jāvēršas vienā no trim universitātes slimnīcām: Rīgas, Austrumu, Stradiņa vai bērnu slimnīcā. Zemāka līmeņa valsts finansēta stacionāra galvaspilsētā nav.

“Rīdzinieki, no vienas puses, ir ieguvēji, no citas – zaudētāji. Jo Rīgā stacionārā palīdzību faktiski ir iespējams saņemt tikai un vienīgi universitātes slimnīcā, kas ir ļoti labi. Bet šīs universitātes slimnīcas ir pārpildītas ar pacientiem, kuriem nav jāārstējas universitātes slimnīcā,” pauž Latvijas Slimnīcu biedrības priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs.

“Tā situācija tiek izvērtēta, lai saprastu, ko šīs slimnīcas var ar saviem resursiem nodrošināt, cik ir liela nepieciešamība un par kādu apjomu ārpus slimnīcām mēs runājam, lai tad arī saprastu, kas ir tie pakalpojumu sniedzēji, kā viņus ir iespējams izvietot, izmantojot to infrastruktūru, kas jau ir gatava,” norāda Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders.

Par to, kā atslogot universitātes slimnīcas no hroniskiem pacientiem, lems Veselības ministrijas paspārnē izveidota darba grupa. Tiek prognozēts, ka visasākais varētu būt personāla trūkuma un finanšu plūsmas pārdales jautājums. Aprūpes gultu pakalpojumu valsts plāno pirkt no zemāka līmeņa slimnīcām.