Komentāri
Veselības ministrija ķersies klāt skaistumkopšanas un tetovēšanas jomas uzraudzībai
FOTO: LETA

Pie stingrākas skaistumkopšanas un tetovēšanas jomas uzraudzības nolēmusi ķerties Veselības ministrija. Tās virzītās prasības paredz, ka šīs jomas uzņēmumiem būs jāziņo par savas darbības sākšanu. Priekšlikums šodien tiks nodots saskaņošanai citām ministrijām.

Izmaiņu mērķis ir nodrošināt veselībai drošākus pakalpojumus un mazināt infekcijas slimību izplatīšanās riskus. Paredzēts noteikt, ka šīs jomas uzņēmumiem būs pienākums paziņot par darbības sākšanu Veselības inspekcijai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šī iestāde uzrauga higiēnas prasību ievērošanu, un līdz ar to varēs veikt pilnīgākas kontroles.

Prasība attieksies uz manikīra, friziera, publiskās pirts, tetovēšanas pakalpojumu sniedzējiem. Veselības inspekcija vērtē, ka paziņojums būs jāsniedz apmēram 3īs tūkstošiem fizisku un juridisku personu. Taču kopā ar mobilajiem pakalpojumu sniedzējiem potenciāli skaits varētu pat pārsniegt četrus tūkstošus.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl