Veselības ministrija apsver daļēju jaunā Stradiņu slimnīcas korpusa nojaukšanu

2 komentāri

Arvien ciešāk cilpa savelkas ap Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvniecību. Darbi apturēti jau turpat mēnesi, un ekspertu komisija nu vērtē, vai ēka var sagāzties, un vai tā, iespējams, jānojauc. Veselības ministrija gan saglabā optimismu, ka valsts zaudēs vien laiku, bet ne naudu, un līdz 2018. gadam – Latvijas simtgadei – būs pabeigts ne vien šis Stradiņu korpuss, bet arī nākamie.

Pārsteidz nihilisms, kas valda būvniecības nozarē. Tik skarbs savā vērtējumā ir jaunizveidotā būvniecības kontroles biroja vadītājs. Stradiņu slimnīcas jaunā korpusa būvniecība ir tikai viens no apliecinājumiem sistēmas kļūdām, par ko skaļi sākām runāt pēc Zolitūdes traģēdijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rīgas pils ugunsgrēks, masu slepkavība Zolitūdes lielveikalā, un nu arī Stradiņu slimnīcas jaunā korpusa deformācijas. Tās ir pēdējo laiku skaļākās būvniecības lietas, un likumsakarīgi – tajās visās figurē vienu un to pašu būvnieku vārdi. Re&Re atsevišķi vai apvienībā ar Skonto būvi – zem apzīmējuma SBRE.

Pirms pieciem gadiem pamatakmeni Stradiņos ieraka vēl toreizējā ministre Baiba Rozentāle, solot caurspīdīgu būvniecību un ”maksimālo efektu par ekonomiskākajiem līdzekļiem”. Šodien viņa piekrīt premjeres izteikumiem, ka slimnīcai var nākties meklēt jaunu būvnieku.

Tagadējais ministrs ar secinājumiem nesteidzas, bet gaida ekspertu komisijas atzinumu. Gala vārds tajā būs neatkarīgajam ekspertam, būvinženieru savienības virzītajam Artim Dzirkalim.

Ekspertu ziņojums būs gatavs 1. aprīlī, taču jau tagad visi signāli liecina par to, ka būvnieku teiktais par it kā nebūtiskām novirzēm no normas atbalstu negūst. Veselības ministrijas valsts sekretāre šodien pat publiski apsvēra iespēju, ka daļa jaunā korpusa būs jānojauc.

Tāds risinājums pasaulē strādājot kā labs bieds un piemērs citiem nozarē iesaistītajiem, stāsta Kontroles biroja vadītājs.

Normāli neesot arī, ka Latvijā būvniecība gandrīz vai atstāta pašplūsmā. Tik vājas uzraudzības neesot nevienā tuvējā valstī, stāsta Druķis.

Viņa birojs vēl šomēnes Stradiņos veiks savu pārbaudi.

Taču jautāts – kā firma, kuras ēka sabrūkot, jau nogalinājusi 54 cilvēkus, var tikt pie jauniem pasūtījumiem, Druķis noplāta rokas. Ekonomikas ministrijā mokoši lēni notiek darbs pie būvkomersanta klasifikācijas noteikumiem, kas liegs kriminālprocesos ierautiem uzņēmumiem pretendēt uz jauniem iepirkumiem. Kamēr noteikumu nav, Re&Re jau ticis pie jauna objekta – Olaines cietuma celtniecības.

TOP komentāri

  • aste
  • aste
    0 0 0

    aste

    Ar veselu saprātu tas nav saprotams. Kas vispār notiek šajā valstī? Pilnīgs bezpiģels! Apmēram tā - mans alhašs traktorists katru dienu sabrauc pa govij, sasit pa traktoram, bet es tik priecājos un stumju viņu kabīnē. Lai tik puika rullē, galu galā tas tak kaimiņienes znots Saša...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl