Veselības aprūpe Latvijā: plāno atcelt “divu grozu” sistēmu

4 komentāri
Veselības aprūpe Latvijā: plāno atcelt “divu grozu” sistēmu
SPUTNIK/SCANPIX

Latvijā visiem iedzīvotājiem, visticamāk, tiks saglabāts viens veselības aprūpes pakalpojumu grozs, tā piektdien pēc koalīcijas Attīstības komitejas sanāksmes norādīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Paralēli tam tiek spriests par izmaiņām nodokļu sistēmā, kuras varētu ieviest no nākamā gada. Viņķele vēlas panākt, lai nozari finansē arī tie, kas strādā atvieglotajos nodokļu režīmos, piemēram, autoratlīdzību saņēmēji, patentmaksas maksātāji, pašnodarbinātie un mikrouzņēmumu darbinieki. Ja viņu sociālās iemaksas palielinātu par vienu procentpunktu, tas budžetā papildus ienestu 9 miljonus eiro.

“Neiet uz šo “divu grozu” sistēmu, ar ko Latvija īstenībā ir kļuvusi par apsmieklu šobrīd pasaulē un tiek minēta no Pasaules Veselības organizācijas kā piemērs, ko nevajag darīt, tam bija atbalsts un izpratne. Otra lieta, tas piedāvājums, ka mēs transformējam šīs brīvprātīgi obligātās 250 eiro gadā iemaksas visiem vienādi viena procentpunkta pielikumā pie sociālās apdrošināšanas iemaksām,” skaidroja Viņķele.

Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) padomnieks gan norādījis, ka par atbalstu Viņķeles piedāvātajām izmaiņām pagaidām runāt vēl pāragri.

Diskusijas koalīcijas pārstāvji turpinās nākamnedēļ.

TOP komentāri

  • Edvīns Lukaševičs-Lācis
  • Daiga Valtere
    0 0 0

    Daiga Valtere

    Divu grozu sistēma nav slikta sistēma. Tik mums ir zems nabadzības slieksnis. Jo nebūs kam maksat. Minimālo algu jacel un tad jadomā par diviem groziem. Viens grozs ar neko labu nedos. Tie kas nemaksās ar nemaksās. Nav ko maksat. Stimulēt maksašanu var tikai ar minimālo algu celšanu. A viena goza sistēma stimulēs neko. Kads brīdis stabilizācijas. Tad bankrots. Tā ir tikai varas noturēšana. Kas un kā ar veselības aprūpes nākotni nav zināms. Cels sociālās iemaksas. Tās būs. Koks ar diviem galiem. Jaizmanto ir darba devēja apdrošināšanas. Jo naudu reali savac apdrošinātāji. Man divi darbi divas apdrošināšanas. Vel plusā maksaju nodoklus. A izmantot apdrošināšanas polisi var ja esi slims. Ja vesels naudu savāc apdrošinatāji. Šadod kartes un instrukcijas,kad lietot ar maziem burtiem. Neko nevar izlasīt.Kur paliek nauda?
  • Gints Jermacans

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl