Komentāri

Veselības apdrošināšanas pakalpojuma pievienošana Elektronisko iepirkumu sistēmai (EIS), ar kuras starpniecību valsts un pašvaldības var iegādāties dažādas vienkāršas preces un standartizētus pakalpojumus, nav bijusi veiksmīga un draud izgāzties, pirmdien vēstīja raidījums LNT Ziņas.

Veselības apdrošināšana sistēmai tika pievienota pērn.

”Izvēlēts viens no sarežģītākajiem apdrošināšanas produktiem, kas šobrīd ir, tā ir veselības apdrošināšana. Līdz ar to šī sistēma ir samērā nedraudzīga lietotājiem. Viņa varētu neuzplaukt. Viņa tur ir, nav pamata, lai viņu iznīcinātu, bet tas, ka viņai nav potenciāla attīstībai, tam varētu piekrist,” komentēja AS Baltijas apdrošināšanas nams (BAN) valdes loceklis Uģis Ieviņš.

BAN pagaidām ir viens no retajiem, kas piedāvā savus pakalpojumus EIS, un līdz šim noslēgts tikai viens līgums. Tomēr kompānija paliks sistēmā, jo cer, ka tajā ieviesīs citus, vairāk standartizētus apdrošināšanas pakalpojumus.

”Apdrošināšana vairāk vai mazāk saistīta ar individuālu risku izvērtēšanu, un tā šajā gadījumā izpaliek. Tas, ko mēs redzam uz priekšu, kur šo sistēmu var ļoti veiksmīgi izmantot, ir ceļojumu apdrošināšana, obligātā civiltiesiskā apdrošināšana, iespējams, nelaimes gadījumu apdrošināšana,” norādīja BAN pārstāvis.

Patlaban valsts un pašvaldību iestādēm ir iespējas izvēlēties no 20 preču katalogiem. Vismaz pāris gadus tiek runāts par nepieciešamību iekļaut arī mobilos sakarus, un pagaidām nevar nopirkt arī degvielu. Lai to izdarītu, valdībai jāpiešķir nauda papildu vienas, divu darba vietu apmaksai.

Uz izdevīgāku cenu rēķina iepirkšanās virtuālajā veikalā valstij un pašvaldībām pērn pusgadā esot ļāvusi ietaupīt vidēji teju astoņus miljonus eiro.

Video

Lasi vēl