Vērtīgi padomi, ko ņemt vērā pirms ceļojuma iegādes

Pievienot komentāru
Vērtīgi padomi, ko ņemt vērā pirms ceļojuma iegādes
FOTO: LETA

Daudzi jau laikus ieplānojuši un iegādājušies kādu ceļojumu, un ar nepacietību gaida skaistiem mirkļiem bagātu atvaļinājumu, kamēr citi to tikai plāno. Ikviens no mums dzirdējis stāstus par atceltiem ceļojumiem un zaudēto naudu, bet – ko darīt, lai tas nenotiktu arī ar jums?

Visbiežāk ceļojumu iegāde notiek, izvērtējot atsauksmes un sūdzības, kas ir ātri un ērti – pāris zvani draugiem un internetā pieejamās informācijas izskatīšana. Uz to vien nevar paļauties, tāpēc Latvijas Apdrošinātāju asociācija apkopojusi ieteikumus, kuri noderēs ceļotājiem pirms pirkuma vai rezervācijas izdarīšanas.

Izvērtējot piedāvājumu, pārliecinies:

  • vai pakalpojuma sniedzējs ir oficiāli reģistrēts LR Uzņēmumu reģistrā.
  • vai pakalpojuma sniedzējs ir iekļauts Tūrisma aģentu un operatoru datu bāzē un apdrošinājis klientu iemaksāto naudu:
  • vai pakalpojuma sniedzējs ir arī kādas starptautiskās tūrisma organizācijas un vietējās profesionālās apvienības biedrs, ko apliecina izsniegtie sertifikāti. Tā nav obligāta prasība, tomēr liecina par uzņēmuma reputāciju nozarē.

Citi ieteikumi:

  • ar īpašu piesardzību izvērtē neticami lētos piedāvājumu, jo visticamāk cenā nav iekļauts kāds no pamatpakalpojumiem, piemēram, viesnīca;
  • pajautā pašam tūrisma operatoram, vai viņu klientu iemaksātā nauda ir apdrošināta;
  • rūpīgi izlasi līgumu, pievēršot uzmanību visiem nosacījumiem, arī ar sīkajiem burtiem uzrakstītajiem;
  • noskaidro visas ceļojuma detaļas! Ar kādām papildu izmaksām jārēķinās?
  • drošāk norēķināties ar kredītkartēm, izmantojot POS terminālu, jo ar kredītkartēm veikti pirkumi bieži ir apdrošināti;
  • noskaidro, ko sedz tev ieteiktā vai paša izvēlētā ceļojumu apdrošināšana.

Ja iegādātais ceļojums tomēr tiek atcelts, jādodas uz tūrisma kompāniju un jānoskaidro, kādas ir iespējas atgūt naudu. Gadījumos, kad kompānija nonākusi finansiālās grūtībās un nespēj veikt atmaksu, taču ir apdrošinājusi klientu iemaksas, jāvēršas pie konkrētā apdrošinātāja, rakstot atlīdzības pieteikumu.

Ja neizdodas vienoties ar tūrisma kompāniju un tā nav apdrošinājusies, tad vienīgā iespēja atgūt iemaksātos līdzekļus ir civiltiesiskā ceļā jeb vēršoties tiesā.