Komentāri
Vērmanes dārzā un tā apkārtnē notiks praida gājiens; iepretim dārzam piketēs Antiglobālisti
FOOT: LETA

Šodien Vērmanes dārzā un tā apkārtnē notiks lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un viņu draugu apvienības – biedrības “Mozaīka” – organizētais gājiens un sapulce, ko sabiedrībā dēvē par Eiropraidu.

Eiropraida dalībnieki plkst.13 pulcēsies Elizabetes ielā pie Splendid Palace, tad dosies gājienā pa Brīvības ielu, Bruņinieku ielu, tad Tērbatas ielu un gājienu noslēgs Vērmanes dārzā, kur vēl notiks sapulce.

Plānots, ka gājiens sāksies ap plkst.14 un norisināsies līdz plkst.15. Gājiena noslēgumā, apmēram no plkst.15 līdz 18, notiks sapulce. Tās laikā organizatori aicina dalībniekus atpūsties un izbaudīt koncertu, nevalstisko organizāciju tirdziņu un “vienkārši pabūt kopā”.

“Mozaīkas” pārstāve Kristīne Garina žurnālistiem iepriekš norādīja, ka iespējamie protesti no sabiedrības puses biedrību nebaida. “Šādi gājieni ir demokrātijas sastāvdaļa. To mērķis ir parādīt, ka ir tādi cilvēki pasaulē,” pauda Garina.

Plānots, ka Eiropraida nedēļas centrālajā notikumā – gājienā un sapulcē – šodien piedalīsies ap 2000 dalībnieku no dažādām valstīm, tostarp arī augstas amatpersonas.

Savukārt ap plkst.15 Merķeļa ielā pie Latviešu biedrības nama – iepretim Vērmanes dārzam – pulcēties sāks biedrība “Antiglobālisti”, lai piketētu ar mērķi atbalstīt ģimenes vērtības un nosodīt seksuālās izvirtības. Biedrības pasākums varētu būt ap pusstundu ilgs. Plānots, ka tajā varētu ierasties ap 50 dalībnieku, taču precīzs personu skaits neesot zināms.

Pasākumā kārtību nodrošinās policija, kas šajā dienā darbosies pēc īpaša plāna.

Valsts policijas preses pārstāve Sigita Pildava pastāstīja, ka Valsts policija sadarbībā ar citām tiesībsargājošām iestādēm izstrādājusi sabiedriskās kārtības nodrošināšanas plānu. Policija ir gatava pasākumu vietās un citviet pilsētā nodrošināt sabiedrisko kārtību. Drošības pasākumi pārrunāti arī ar pasākumu organizētājiem.
Konkrētu drošības pasākumos iesaistīto likumsargu skaitu Pildava atturējās minēt.

Lasi vēl