Vērienīgo nodokļu reformu tomēr skatīs nākamnedēļ

Komentāri

Nodokļu reformu skatīt valdībā bija plānots triecientempā – jau šo piektdien ārkārtas sēdē. Taču stopkrānu šodien norāva ”Vienotība”, kurai par reformu un tās ietekmi esot vairāk jautājumu nekā atbilžu.

Partiju uztrauc, vai, reformējot uzņēmuma ienākuma nodokli, kādēļ veidosies vērienīgs iztrūkums valsts budžetā, ir atrasti pareizie kompensējošie mehānismi. Premjerministra partija šim nolūkam piedāvājusi palielināt akcīzes nodokļa likmi, bet “Vienotībai” neesot pārliecības, ka ieņēmumi no tā celsies, kā prognozēts.

Lai reformu īstenotu, iecerēts palielināt budžeta deficītu līdz 1,6% tiem no iekšzemes kopprodukta. Tas arī nozīmē, ka ministrijām, visticamāk, nāksies pamatīgi savilkt jostas. Taču “Vienotība” no premjerministra grib saņemt solījumu, ka reformas dēļ “Vienotības” pārraudzības – Izglītības un Iekšlietu ministrijai – nebūs jāsamazina budžets. Kučinskis jau tagad norāda, ka šādu solījumu nedos.

Savukārt Nacionālā apvienība jau šodien paudusi atbalstu premjeram ar nodokļu reformu virzīties uz priekšu.

Lai pārliecinātu “Vienotības” politiķus, Kučinskis ar finanšu ministri Reiznieci-Ozolu nākamotrdien šim politiskajam spēkam sniegšot atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem. Bet jau trešdien nodokļu reformu premjerministrs cer skatīt valdībā.

Lasi vēl