Vērienīgo mācību “Namejs 2021” laikā būtiski incidenti nav notikuši

0 Komentāru
Vērienīgo mācību “Namejs 2021” laikā būtiski incidenti nav notikuši
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Vērienīgo mācību “Namejs 2021” būtiski incidenti nav notikuši, žurnālistiem atzinis Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

Komandieris skaidroja, ka viens no mācību galvenajiem uzdevumiem bija sinhroni darboties Latvijas valsts iekšienē. Mācībās atstrādāta hibrīdfāze un konvencionālās darbības fāze, kas tagad noslēgusies, un patlaban vienībām dots laiks veikt vingrinājuma analīzi.

Lasi vēl – NBS: Militārajās mācībās izbiedētā sieviete uzrunāta, bet atteikusies izmantot citu ceļu

Tāpat NBS komandieris atgādināja, ka “Namejs” norisinājies laikā, kad Latvija sastapusies ar nelegālās imigrācijas spiedienu un Krievija un Baltkrievija rīkoja kopīgās mācības “Zapad 2021”. Tas ļāvis daudz lielākā slodzē un stresā pārbaudīt vienību spējas.

Lai arī sabiedrībā plaši izskanēja starpgadījums ar sievieti, kuras bērns Rīgas centrā sabijās no šāviena skaņas, NBS komandieris norādīja, ka Rīga būs tā pilsēta, kur nākotnē notiks vēl spēcīgākas mācību darbības, taču armija sola vēl aktīvāk informēt par savām aktivitātēm. Izvairoties no starpgadījumiem, nākotnē netiek izslēgts, ka varētu izmantot plašākus norobežojošos elementus, piemēram, brīdinājuma zīmes.

“Mēs vēlamies, lai rīdzinieki redzētu, kā armija darbojas,” piebilda NBS komandieris.

Kalniņš arī atklāja, ka atsevišķos gadījumos mācību laikā niecīgas traumas guvuši daži karavīri. Piemēram, kāds karavīrs guvis nelielu galvas traumu pārvietojoties transportlīdzeklī bez ķiveres.

Jau ziņots, ka no 30. augusta līdz 3. oktobrim visā Latvijā norisinās mācības “Namejs 2021”, kuru mērķis ir pārbaudīt un pilnveidot vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei gan patstāvīgi, gan arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.

0 Komentāru