Vērienīgi masu skati purvā un aukstumā – sāk uzņemt Ziemassvētku kauju ainas filmai “Dvēseļu putenis”

Pievienot komentāru
Vērienīgi masu skati purvā un aukstumā – sāk uzņemt Ziemassvētku kauju ainas filmai “Dvēseļu putenis”
FOTO: Maksis Kotovičs

”Ziemassvētku kauju muzejā” ir sākta Ziemassvētku kauju ainu uzņemšana filmai ”Dvēseļu putenis”. Šajās kaujās cīnījās arī Aleksandrs Grīns, pēc kura romāna motīviem tiek uzņemta šī filma.

Ziemassvētku kaujās pirms vairāk nekā simts gadiem pirmo reizi plecu pie pleca cīnījās visi latviešu strēlnieku pulki. Tās sākās 1916. gada Ziemassvētku priekšvakarā un tām sekojošās Janvāra kaujas bija traģiskākā un vienlaikus viena no varonīgākajām latviešu strēlnieku vēstures lappusēm. Latviešu strēlnieku pulki kaujā devās tik stipri kā vēl nekad un arī kā vairs nekad vēlāk.

Viņiem izdevās paveikt to, ko nebija spējusi neviena krievu vienība Rīgas frontē – pārraut vācu nocietinājumus un ieņemt aptuveni 30 kvadrātkilometru plašu teritoriju.

Ziemassvētku kauju uzņemšanas vietas būs autentiskas – ”Ziemassvētku kauju muzejs” Jelgavas novada Valgundes pagasta ”Mangaļos”, Tīreļu purvs un ”Rīgas mežu” Ziemassvētku kauju piemiņas vieta. Kauju filmēšana ilgs līdz 19. februārim, un tajā iesaistīsies vairāk nekā divi simti masu skatu dalībnieki un galveno lomu atveidotāji.