1 komentārs

E-veselības projekts paredz visas iespējamās darbības, kurās nav nepieciešamas mediķa un pacienta tikšanās klātienē pārnest elektroniskajā vidē. Piemēram, darba nespējas lapu vai recepšu izrakstīšana.

Šobrīd sistēmai jau bija jādarbojas. Sākotnēji no 1. janvāra, tad no 1. marta, tagad no 1. decembra. Par ieviešanu atbildīgajā Nacionālajā veselības dienestā atrunājas, ka IT speciālisti joprojām testē sistēmas drošību, jo joma saistīta ar sensitīviem datiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Tas bija galvenais iemesls, kādēļ dienests visu atlika. Bijām orientējušies uz pirmo martu, lai varētu izlikt ārā sistēmu, ārsti bija gatavi sākt strādāt, bet 1. martā, kad drošības speciālisti uzzināja, ka gribam ”iet ārā”, tika atklātas pārāk daudz kritiskās lietas,” norāda Nacionālā veselības dienesta vadītāja Daina Mūrmane-Umbraško.

Tas viss liktos saprotami, ja pie projekta netiktu strādāts jau desmito gadu. Un šis var izrādīties kritisks. Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē Veselības ministrija un tās pakļautības iestādes šodien pauda pārliecību, ka šogad beidzot tiks pielikts punkts.

Taču, ņemot vērā līdzšinējo pieredzi, pragmatiskākas balsis jau aicināja gatavoties skumjākam scenārijam. Jo pazaudēt var ne tikai valsts ieguldītos piecus miljonus, bet arī pārējo.

“Tiklīdz projekts tiek uzskatīts par nepabeigtu, pastāv 100% korekcijas risks, un šobrīd summa, kas ir plānota no ERAF, ir 9,84 miljoni eiro,” norāda Mūrmane-Umbraško.

Savus iebildumus iepriekš bija izteikusi Valsts kontrole. No 35 ieteikumiem šobrīd ieviesti vien septiņi, vēl 10 – uzsākti. Tas nozīmē, ka Valsts kontrole var nepagūt izvērtēt, kā veicies ar tās ieteikumu ieviešanu.

Katrā ziņā ūdens mutē sāk smelties jau tādā līmenī, kad izglābšanās šķitīs teju brīnumaina. Taču izmaksas gulsies uz ikkatra nodokļu maksātāja pleciem.

Video

TOP komentāri

  • Seniors
    +1 +1 0

    Seniors

    Ja , nemak stradat un novilcina laiku , nauda jaatmaksa , par tas izteresanu , jaatbild personam , kuras to tereja !

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl