Komentāri

Valsts policija pirmdien vērienīgā operācijā Rīgā un tās apkaimē aizturējusi 110 cilvēkus. Šodien speciāli sasauktā preses brīfingā Valsts policijas kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieks Jānis Lazdiņš informēja, ka vērienīgā operācija īstenota, pildot Ķīnas tiesiskās palīdzības lūgumu.

Aizturēto personība un valstiskā piederība vēl tiek skaidrota, zināms, ka viens no viņiem ir Latvijas valstspiederīgais, taču tiek pieļauts, ka pārējie 109 aizturētie ir ārvalstnieki, kuri, iespējams, Latvijā atradušies nelegāli un bijuši iesaistīti krāpnieciskās darbībās.

Noziedzīgās darbības veiktas Latvijā, bet visi cietušie cilvēki esot no Ķīnas – aizturētais grupējums nodarbojies ar telefonkrāpšanu un krāpšanu interneta vidē. Šādā veidā Ķīnā izkrāpti aptuveni divi miljoni eiro.

Noziedzīgās darbības veiktas laika posmā no šā gada marta līdz jūlijam. Likumsargi pieļauj, ka pēc attiecīgā pieprasījuma saņemšanas aizturētie tiks izdoti tiesāšanai Ķīnai. Savukārt Latvijā sadarbībā ar Robežsardzi tiks skaidrots, kā tik liels skaits nelegālu ārvalstnieku varēja mūsu valstī nokļūt.

Foto

Jau stāstījām, ka LNT Ziņu dienesta filmēšanas grupa pirmdien Saulkrastos, Rīgas ielā fiksēja policijas specvienības “Omega” ‘īstenotu specoperāciju, kurā piedalījās maskās tērpti bruņoti policisti un tika izmantoti dienesta suņi.

Operācija tika veikta ar ceļu būves firmu “Binders” piederošā ēkā, kurā atrodas “Binders” Mehanizācijas departaments. Uzņēmums apgalvo, ka pats šīs telpas neizmantojot un tās ar nomas līgumu esot nodotas izmantošanai citai juridiskai personai – SIA “Sirtaki”. “Firmas.lv” informācija liecina, ka “Sirtaki” ir mobilās ēdināšanas pakalpojumu sniedzējs, tomēr 2015. gadā uzņēmums saimniecisko darbību nav veicis. 2016. gada pārskats vēl nav iesniegts. “Sirtaki” reģistrēts 2014. gada janvārī un uzņēmuma pamatkapitāls ir 2800 eiro.

Lasi vēl