Ventspils domei jāatrisina jautājums par to, kā strādāt ar Lembergu cietumā

13 komentāri

Ventpilnieki izšķīrās jau 30 gadus pastāvošo varu Aivara Lemberga vadībā saglabāt arī turpmāk, taču atbalsts manāmi mazāks nekā vēlēšanās pirms četriem gadiem. Tagad jādomā, kā to realizēt, ņemot vērā, ka Lembergs ir Rīgā, cietumā, stāsta TV3 Ziņas.

“Latvijai un Ventspilij” ieguvuši septiņas vietas domē, “Latvijas attīstībai”, kā arī “Jaunās Vienotības” un ”Latvijas Reģionu apvienības” kopīgajam sarakstam pa diviem mandātiem, savukārt ar viena vieta domē būs Jaunajai konservatīvajai partijai un arī ”Nacionālajai apvienībai”.

Lembergs joprojām ir apcietinājumā, kas nozīmē, ka faktiski “Latvijai un Ventspilij” pirmajā domes sēdē būs seši deputāti, tikpat, cik pārējiem sarakstiem kopā. Lai ievēlētu mēru un atsāktu saimniekot, vai nu ar kādu jāveido koalīcija, vai nu jādomā kādi citi triki.

”Tā situācija ir jāpastudē. Tagad būtu jāpalasa, ko saka normatīvie dokumenti. Tiešām domes priekšsēdētāja un citu amatpersonu ievēlēšana sava veida intrigu pašreiz uztur,” stāsta Ventspils domē jaunievēlētais deputāts Ģirts Valdis Kristovskis.

”Mēs esam pieredzējuši, un esmu pārliecināts, ka mēs atradīsim veidu,” drošs ir Ventspils domē jaunievēlētais deputāts Jānis Vītoliņš.

Pilsētas ielās satiktajiem iedzīvotājiem dažādi viedokļi par vēlēšanu rezultātu un to, ka jauno Ventspils domi potenciāli varētu vadīt cilvēks Rīgas Centrālcietumā.

”Es neesmu pret tiem, kas ir bijuši ievēlēti šos 30 gadus, bet Ventspils ir iztaisīta par butaforiju. Skaistā apvalkā, bet iekšā jau ir tukšums. Tad man gribas tiem, kuri šeit Latvijā bazūnē Ventspils, Ventspils, tad nāciet, dzīvojiet! Jūs nākamajā dienā atpakaļ aizmuksiet,” savu neapmierinātību pauž iedzīvotājs Edmunds.

”Tas ir cilvēks, kas pilsētai ir darījis. Nu drusku pasēdēs, iznāks ārā, un atkal būs viss kārtībā.

Jaunajam domes sasaukumam jāsanāk jau pēc dažām nedēļām.
13 komentāri