Ventspilij atkal ”paveicas”! Lauvas tiesa “deputātu kvotu” naudas nonāks Ziemeļkurzemē

Pievienot komentāru

Eksperti deputātu kvotas valsts budžetā asi kritizējuši, taču ZZS vadītā koalīcija solīja, ka naudu nedalīs pēc politiskām simpātijām, bet vienkārši labām lietām. Taču, kā liecina pirmie atbalstītie priekšlikumi pašvaldību vēlēšanu gada budžetā, lauvas tiesa publisko dāvinājumu aiziet Ventspilij – pilsētai, kuras priekšgalā ir ZZS ilggadējais premjera amata kandidāts Aivars Lembergs.

Vajadzību daudz, naudas budžetā maz…

Saeimas Budžeta komisijai šis ir saspringts laiks. Pusotrā nedēļā jāizskata 57 valsts budžetu pavadoši likumprojekti, kuros iesniegti vairāk nekā 1300 priekšlikumi. Pie deputātiem rindā stāv dažādu nozaru lobiju organizācijas un valsts iestāžu vadītāji, cerot uz pretimnākšanu. Taču jau tagad skaidrs, ka absolūtais vairums naudas pieprasījumu tiks noraidīti.

Jānis Vucāns
Saeimas Budžeta komisijas vadītājs:

Mēs skatīsim jautājumus par caurajiem jumtiem un grūstošajām baznīcām, bet, vai spēsim visu atbalstīt, es šaubos.

… taču ne Ventspilij

Taču ir vismaz viena pilsēta Latvijā, kurai budžeta sakarā satraukumam nav nekāda pamata. Lauvas tiesu jeb 5 no 9 miljoniem tā sauktās deputātu kvotu naudas Zaļo un zemnieku savienības vadītā koalīcija nolēmusi novirzīt ar Aivara Lemberga pārstāvēto Ventspili saistītiem projektiem. Tas raisījis sašutumu opozīcijā.

Mārtiņš Bondars
Budžeta komisijas deputāts:

Zaļo un zemnieku savienība uzskata, ka Latvija ir tikai viena pilsēta, un tā ir Ventspils, un pārējie Latvijas iedzīvotāji pārtiek tikai no pabirām, kas budžetā paliek pāri pēc tam, kad Ventspils ir apmierinājusi savas vajadzības.

1,9 miljoni novirzīti Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centra Irbenē attīstībai. Pusotrs miljons ticis Ventspils mūzikas vidusskolai. Vēl pusotrs miljons ticis Sporta dzīves attīstībai novadā. Lai arī sporta sakarā atbalstītas arī citas pašvaldības, Ventspilij novirzītām summām neviens nestāv pat līdzi. Skaidrojot izvēli, ZZS politiķi apgalvo, ka Ventspils veiksme ir sakritība, bet vienotība atzīst – tā bijusi politiska vienošanās.

Edgars Putra
Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs:

Tam nav skaidrojums ar politisko piederību, tā vienkārši ir dzīves nepieciešamība!

Ints Dālderis
Budžeta komisijas sekretārs:

Tā nav labākā prakse kā šos līdzekļus vajadzētu dalīt, bet nu mēs esam šajā koalīcijas ietvarā.

Jāatgādina, ka arī iepriekš Ventspils veiksmīgāk nekā citi spējusi pamatot savas vajadzības gan valsts budžeta laikā, gan startējot uz Eiropas Savienības fondu līdzekļiem.

Lasi vēl