Velozādzību skaits joprojām saglabājas augsts

1 komentārs

Velozādzību skaits joprojām ir augsts, un katru mēnesī garnadžu rokās nonāk vidēji 100 divriteņu. Par veidiem, kā nosargāt savu velosipēdu, stāsta TV3 raidījums ”900 sekundes”.

Velosipēdu īpašnieki pārāk vieglprātīgi izturas pret to sargāšanu, uzskata policijā un aicina pievērst vairāk uzmanības tam, kā pasargāt savu riteni no zagļiem.

Elīza un Uģis tagad ļoti piedomā par savu riteņu drošību, jo pirms diviem gadiem naktī pie mājas Miera ielā viņiem nozaga abus velosipēdus.

Velosipēdists Uģis notikušajā zādzībā saskata nedaudz arī savu vainu: ”Tas bija slēgtajā mājas pagalmā. Tas bija pieslēgts, jāatzīst, ka tad saslēdzējs nebija tik tuvu advancēts, kā ir šobrīd. Es investēju arī vairāk naudas saslēdzējā. Daļēji tā bija mana vaina, jo saslēdzējs bija pārāk nenopietns, lai tam varētu uzticēt riteni.”

”Mēs redzējām pēc tam videoierakstā no citas mājas, ka vispirms nozagts mans ritenis. Pāris minūtes vēlāk arī Uģa ritenis. Tur vairāki riteņi stāvēja. Mūsējie laikam vislabāk iepatikās,” par notikušo stāsta velosipēdiste Elīza.

Pēc šīs zādzības Uģis ar Elīzu iegādājās ne tikai jaunus riteņus, bet arī nopietnākos velosipēdu saslēdzējus.

Lai arī jaunā velosezona iesākusies samērā nesen, šā gada pirmajos četros mēnešos Latvijā jau ir nozagti 402 velosipēdi, bet pērn 12 mēnešu laikā – 2 678 riteņi. Tas ir par 40% vairāk nekā 2019. gadā. Policijā šo tendenci saista ar to, ka Latvijā arvien vairāk pieaug velosipēdistu skaits – jo vairāk velosipēdu, vairāk ir arī zādzību.

”Daļa velosipēdu tiek sadalīta rezerves daļās un pārdoti šādā veidā. Daļa tiek pārdota tāpat ss.portālā, vai daļa tiek vesta uz ārzemēm. Ja zaglim būs iespēja izvēlēties starp velosipēdu, kas ir brīvi pieejams, ar velosipēdu, kas nav viegli pieejams, viņš izvēlēsies to, ko paņemt vieglāk,” skaidro Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļas vecākā speciāliste Sanda Gailāne.

Policijā lūdz neatstāt savus velosipēdus bez uzraudzības, tostarp arī kāpņu telpā. Ja sanāk atstāt pilsētā, tad izvēlēties vietu, kur tuvumā ir videonovērošanas kamera.

Pārsvarā nozagtos velosipēdus atstāj nepieslēgtus ielā, vai tiem ir sliktas kvalitātes drošības ķēdes. Lai velosipēds būtu drošībā, var nopirkt ne tikai labu saslēdzēju, bet noderēs arī kārtīgā ķēde.

1 komentārs