Velojoslu būvniecība Rīgā sāk uzņemt apgriezienus

1 komentārs

Šī vasara velobraucējiem, kā arī pārējiem satiksmes dalībniekiem Rīgā ir sākusies ar nebijušiem jaunumiem, stāsta TV3 raidījums ”900 sekundes”.

Sociālajos tīklos daudzi jau apspriež jauno velojoslu Bruņinieku ielā.

Joslas projektētāji norāda, ka minētā iela turpina iepriekšējā gadā sākto eksperimentu, kas ievieš galvaspilsētā pašas modernākās velojoslas.

Rīgā, Bruņinieku ielā, satiksmes dalībnieki cenšas pierast pie jaunā satiksmes regulējuma. Šo krustojumu un apkārtējās ielas jau līdz šim izmantoja daudzi, mazāk aizsargātie satiksmes dalībnieki. Tagad drošība ir krietni uzlabota ne tikai velobraucējiem.

Velojoslu projektētāji norāda, ka zilais laukums ir izdevīgs ne tikai velobraucējiem, bet arī gājējiem, jo tas automašīnas un autobusus aptur vēl pirms gājēju pārejas.

Krustojums Skolas un Bruņinieku ielā ir paaugstināts, arī tas autobraucējiem liek samazināt ātrumu.

Biedrības ”Pilsēta cilvēkiem” pārstāvis Oto Ozols norāda, ka ieguvēji ir ne tikai velobraucēji: ”Tie uzlabojumi ir bijuši ļoti kompleksi. Velojoslas atbrīvojušas ietves no velobraucējiem un gājēji var justies labāk. Ir jauni soliņi, koki iestādīti, uzlabojumi ir daudzi.

Bruņinieku ielas apkārtnē ir skolas, dzīvojamie nami, kā arī daudzas citas iestādes, kas tagad varēs baudīt daudz drošāku satiksmi apkārtnē.

Šajā ielā daudzi risinājumi ir aizgūti no citām Eiropas valstīm. Piemēram, krustojumos seguma zilais krāsojums vairāku gadu eksperimentos ir pārbaudīts citās pilsētās. Atzīts, ka šāds krāsojums vislabāk redzams vasarā un arī ziemā.

Savukārt pieturvietās izmantots risinājums, kas attīstīts Vīnē. Bruņinieku ielā sabiedriskais transports turpmāk neiebrauks velojoslā, bet pasažieriem būs jākāpj transportā no paaugstināta veloceliņa un velobraucējiem jādod ceļš pasažieriem. Autovadītāji arī vairs nevarēs apsteigt autobusu pirms krustojuma, jo tas piestās, nepametot brauktuvi.

Sabiedriskajam transportam šajā risinājumā ir prioritāte, jo nostājies pieturvietā nepaliek pēdējais pie krustojuma.

Bruņinieku ielas jaunais izskats un izkārtojums radījis daudz atsauksmju sociālajos tīklos. Vairumā gadījumu atsauksmes ir pozitīvas, taču ir arī pamatoti aizrādījumi.

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Lelde Rudzika aicina satiksmes dalībniekus uz sapratni, jo Bruņinieku ielā pirmo reizi tiek testēti Rīgai nebijuši risinājumi: ”Tur ir izvietotas interesantas lietas, kas vēl nav bijušas Rīgā nekur citviet. Šī ir pirmā iela, kur skatāmies, kā šī infrastruktūra strādā.”

Šajā vasarā velojoslām ir pievērsta Rīgai neraksturīga uzmanība. Kopumā tiek attīstīti vairāki velojoslu maršruti. Tie savienos centru ar Sarkandaugavu, Pļavniekiem, Ķengaragu un Ķīpsalu, kā arī vēl tiek plānoti citi atsevišķi posmi.

1 komentārs