“Vēlmes pārsniedz iespējas!” Iestrēgusi jaunā budžeta veidošana

2 komentāri

Iestrēgusi jaunā valsts budžeta veidošana. Darbs kavējas par nedēļu, jo koalīcijas partijas nespēj vienoties, kā sadalīt papildu pieejamo finansējumu.

Sākotnēji bija plānots, ka lēmums tiks pieņemts šonedēļ. Taču valdības sēde par to, kādiem mērķiem nākamgad piešķirt vairāk naudas, notiks tikai nākamnedēļ. Kā norāda premjers Māris Kučinskis, ministriju vēlmes pārsniedz budžeta iespējas.

Māris Kučinskis

Māris Kučinskis
Ministru prezidents, ZZS

Kavēšanās iemesls, protams, ir vēlmju pārsniegums pār iespējām. Protams, šobrīd iniciatīvas ministrijām pagaidām pārsniedz to. Koalīcijai vienkārši ir jāvienojas un vēlreiz jāsēžas pie galda.

Lēmumu pieņemšanu sarežģī tas, ka nākamais ir Saeimas vēlēšanu gads.

Politiski patlaban visizdevīgākajā situācijā ir premjera partija – Zaļo un zemnieku savienība, jo ārpus konkurences cīņā par papildu finansējumu ir trīs jomas, kuras visas ir ZZS pārziņā – veselības aprūpe, aizsardzība un ceļu atjaunošana. Tās visas atzītas par nākamā gada prioritātēm, kurām jau atvēlēts lielāks finansējums.

Tikmēr pārējiem koalīcijas partneriem – “Vienotībai” un Nacionālajai apvienībai – jāturpina cīnīties par Finanšu ministrijas labvēlību, ko arī vada Zaļo un zemnieku savienība.

TOP komentāri

  • Vilnis Priede
    +1 +1 0

    Vilnis Priede

    Nu tak samaziniet reiz teerinjus iepirkumos un atlaidiet treshdalju dikdienju no valsts "maizes" kuri to vien dara ka nokash valsti ar savu algu un dienesta automashinam....cik jabut dumjiem lai sho neredzeetu....visam.naudas sanaks un nebus jaknakstas kar sturiem kur veel uznemejiem un iedzivotajiem piki nopleest...
  • Anda Zahovska

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl