“Vēlme lasīt rodas no brīva laika” – Latvijā atklāj pirmo lasītavu vilcienā

0 Komentāru
“Vēlme lasīt rodas no brīva laika” – Latvijā atklāj pirmo lasītavu vilcienā

Tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju ik dienas ceļu uz darbu un uz mājām mēro vilcienā. Lai ceļš paietu ātrāk – vieni “sērfo” internetā, bet citi lasa grāmatas. Lai paplašinātu lasīšanas iespējas un saturīgu laika pavadīšanu vilcienā, tiek atklāta Latvijā pirmā lasītava vilcienā.

Ja līdz šim ar vārdu “lasītava” asociējās bibliotēkā ierīkota telpa, kur iespējams lasīt grāmatas, tad tagad tāda iespēja būs arī vilcienā.

“Imants Ziedonis ir sacījis, ka vēlme lasīt rodas no brīva laika. Un kur tad ir brīvs laiks? Vilcienā. (..) Mēs domājām par to, ka ir jāiet pie cilvēkiem brīvajā laikā un jāpiedāvā lasīt,” stāsta Imanta Ziedoņa muzeja uzticības padomes locekle Žanete Grende.

Šis projekts tapis sadarbojoties “Pasažieru vilcienam” un Latvijas Nacionālajai bibliotēkai, kas šogad svin savu simtgadi. Pagaidām lasītava ir ierīkota vienā dīzeļvilcienā – pirmajā un pēdējā vagonā, kur kopā ir trīs kastes ar speciāli atlasītām grāmatām. Šā gada pirmā ceturkšņa tēma ir “ceļš” un, ja pasažieriem šis jaunievedums patiks, tiks domāts par to, kā šādas lasītavas ierīkot arī citos vilcienos.

“Droši vien daudzi domā: bet, ja man iepatīkas grāmata, vai es drīkstu to paņemt līdzi uz mājām? Jā, to drīkst un atdot atpakaļ jebkurā dzelzceļa stacijā kasierei,” stāsta Grende.

0 Komentāru