Vēlētāju aktivitāte līdz plkst.16 kopumā mazāka nekā iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās

0 Komentāru
Vēlētāju aktivitāte līdz plkst.16 kopumā mazāka nekā iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās
KASPARS KRAFTS, F64

Pašvaldību vēlēšanās Latvijas iedzīvotāju aktivitāte līdz plkst.16, ņemot vērā arī tos iedzīvotājus, kuri nobalsoja iepriekšējā balsošanā, kopumā bijusi mazāka nekā 2017.gada vēlēšanās, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) informācija.

Līdz šim nobalsojuši 28,05% Latvijas balsstiesīgo iedzīvotāju, kamēr pagājušajās pašvaldības vēlēšanās šajā laikā attiecīgajās pašvaldībās bija nobalsojis 37,71% balsstiesīgo.

Tostarp sestdien.5maijā, vēlēšanu iecirkņu deviņu darbības stundu laikā, proti, no plkst.7 līdz 16, nobalsojis 151 721 jeb 15,73% balsstiesīgo iedzīvotāju, kamēr 2017.gada pašvaldības vēlēšanās vēlēšanu iecirkņu deviņu darbības stundu laikā nobalsoja 26,6% balsstiesīgo iedzīvotāju.

Šogad pašvaldību vēlēšanās iepriekšējā balsošanā nobaloja kopumā 118 735 iedzīvotāji jeb 12,31% no kopējā balsstiesīgo iedzīvotāju skaita.

Kopā šajās pašvaldību vēlēšanās var piedalīties 964 339 Latvijas iedzīvotāji.

Vēlēšanās šodien, 5.maijā, var balsot no plkst.7 līdz 20.

Šajās vēlēšanās jāievēlē 664 deputāti kopumā 40 pašvaldībās – sešās valstspilsētās un 34 no jauna izveidotajos novados, kuri sāks darbu 1.jūlijā līdz ar administratīvi teritoriālās reformas stāšanos spēkā.

Pašvaldību vēlēšanas sestdien nenotiek Rīgā, kur dome tika ievēlēta ārkārtas vēlēšanās pērn, kā arī Rēzeknes novadā un Varakļānu novadā, kur vēlēšanas tika apturētas pēc Satversmes tiesas sprieduma. Vēlēšanas Varakļānu novadā un Rēzeknes novadā notiks 11.septembrī.

Lai mazinātu Covid-19 izplatības riskus, vēlētājiem balošanas iecirkņos ir jāievēro epidemioloģiskās drošības pasākumi – jāietur divu metru distance, jādezinficē rokas, jāvelk sejas maska, kā arī ieteicams lietot savu pildspalvu. Vēlētāji vienreizlietojamo sejas masku un pildspalvu var saņemt arī iecirknī. Uzrādot vēlēšanu iecirkņa darbiniekam pasi vai personas apliecību, ir jāatsedz seja.
0 Komentāru