Vēlētāji aktīvi izmanto iespēju mainīt balsošanas iecirkni

Komentāri

Pašvaldību vēlēšanās, kas notiks 3. jūnijā, katrs vēlētājs ir reģistrēts savā balsošanas iecirknī atbilstoši reģistrētajai dzīvesvietai. Taču līdz 16. maijam ir iespēja iecirkni mainīt, un vēlētāji to aktīvi izmanto.

Balsstiesīgajiem ir iespēja iecirkni mainīt, izvēloties jebkuru citu iecirkni savā pašvaldībā vai pašvaldībā, kur vēlētājam pieder nekustamais īpašums. Iecirkni var mainīt elektroniski vai klātienē.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes apkopotā informācija liecina, ka iecirkņa maiņu ir reģistrējuši 3174 vēlētāji. Lai gan mainīt iecirkni var vēl vienu mēnesi, līdz šim to jau ir izdarījis gandrīz tik pat liels skaits vēlētāju kā 2013. gada pašvaldību vēlēšanās. Toreiz iecirkņa maiņu kopumā bija pieteikuši 3417 balsstiesīgie.

Centrālā vēlēšanu komisija secina, ka vēlētāji aktīvāk izmanto iespēju mainīt iecirkni, kopš ir iespēja to darīt elektroniski internetā.

Lielākā daļa jeb 80% iecirkni mainījuši savas pašvaldības robežās. Pārējie 20% mainījuši pašvaldību, kurp dosies balsot, pamatojoties uz nekustamā īpašuma piederību.

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl