Vēlēšanu skandāls ZZS: partija spiesta mainīt vēlēšanu reklāmas

Pievienot komentāru

Vēlēšanu skandāls Zaļo un zemnieku savienībā (ZZS). Partija nonākusi konfliktā ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni šā politiskā spēka priekšvēlēšanu reklāmu dēļ. Vējoni neapmierina tas, ka ZZS reklāmās izmanto prezidenta vārdu, un viņš pieprasa pārtraukt to darīt.

Pirms ievēlēšanas prezidenta amatā, Raimonds Vējonis pārstāvēja Zaļo un zemnieku savienību. Savulaik bija arī tās vadītājs. Un ZZS šajā vēlēšanu kampaņā to cenšas izmantot kā savu trumpi. “Zaļo un zemnieku savienība – mūsu prezidenta partija,” ir viens no ZZS galvenajiem saukļiem, kas dzirdams arī radio reklāmās.

Prezidentam šāda ZZS rīcība ir nepieņemama. Raimonds Vējonis norāda, ka ir politiski neitrāls un pārstāv tautas intereses, nevis “zaļzemniekus”.

Raimonds Vējonis

Raimonds Vējonis
Valsts prezidents

Mans vārds tiek izmantots priekšvēlēšanu reklāmās. Man tas nav pieņemami. Un, protams, es pilnībā norobežojos no šīm reklāmām. Tāpēc arī es gatavoju vēstuli Zaļo un zemnieku savienībai, ka šāda veida reklāmas ir jāpārtrauc, lai tās neturpinātos.

Turpretī ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis prezidenta vārda izmantošanu reklāmā uzskata par pareizu rīcību, ja vien Raimonds Vējonis tam bija piekritis.

Augusts Brigmanis

Augusts Brigmanis
ZZS Saeimas frakcijas vadītājs

Pozicionēt – jā, ka prezidents ir nācis no mūsu puses. Kāpēc nē? Kas tur ir slikts, ka mēs lieku reizi atgādinām un mēs ar to lepojamies, ka pašreizējais Valsts prezidents ir nācis no Zaļo un zemnieku savienības puses? Mēs ar to pierādām to, ka mūsu vidū var izaugt augstas raudzes valstsvīri, augstas raudzes pašvaldību vadītāji. Tas ir tikai ļoti normāli un pareizi. Bet vēlreiz atgādinu, šeit robežšķirtne ir paša cilvēka piekrišana šādam procesam.

Ar Rīgas pili prezidenta vārda izmantošana ZZS reklāmā nav bijusi oficiāli saskaņota, saka Edgars Tavars. Viņš skaidro, ka no ZZS nākuši pat vairāki prezidenti, tāpēc prezidenta vārda piesaukšana šķitusi pašsaprotama.

Edgars Tavars

Edgars Tavars
Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs

Nenāca prātā, ka kaut kas tāds varētu izcelties, jo mēs ņemam tos faktus, kas ir bijuši. Tie fakti ir bijuši, un tā ir pilnīgi absolūta taisnība.

Tikmēr politoloģe Iveta Kažoka prezidenta Vējoņa vēlmi distancēties no ZZS priekšvēlēšanu kampaņas sauc par pamatotu.

Iveta Kažoka

Iveta Kažoka
politoloģe, “Providus” pētniece

Protams, ka Vējonim ir visas tiesības pateikt partijām, ka viņš nevēlas, lai viņa vārds tiktu nelietīgi vazāts dažādās kampaņās. Jo, protams, ka tas ietekmē viņa paša kā prezidenta reputāciju. Sasaistot viņu ar vienu konkrētu politisku partiju, šādā veidā viņa reputācija iedodot kā bonusu līdzi idejām vai cilvēkiem, kuriem viņš līdz galam, iespējams, visos jautājumos nepiekrīt.

Zaļo un zemnieku savienībā norāda, ka prezidentu respektēs un priekšvēlēšanu reklāmas mainīs.

Edgars Tavars

Edgars Tavars
Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs

Mēs viņa vārdu vairāk neizmantosim nekādā gadījumā, protams.