Vēlēšanu mulsums: daļa iedzīvotāju joprojām nesekmīgi mēģina nobalsot ārpus saviem vēlēšanu iecirkņiem

Pievienot komentāru
Vēlēšanu mulsums: daļa iedzīvotāju joprojām nesekmīgi mēģina nobalsot ārpus saviem vēlēšanu iecirkņiem
ZANE BITERE, LETA

Turpinoties iepriekšējai balsošanai Eiropas Parlamenta vēlēšanās, daļa vēlētāju Rīgā nav informēti, ka šodien iespējams nobalsot tikai tajā iecirknī, kur viņi ir reģistrēti, un viņi neveiksmīgi centušies nobalsot citā balsošanas vietā, novēroja aģentūra LETA.

Piemēram, iecirknī Rīgas 40.vidusskolā pie balsošanas netika vismaz desmit cilvēki, un līdzīga situācija bija vērojama Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā iekārtotajā balsošanas vietā.

Arī iecirknī VEF Kultūras pilī bija sastopami vēlētāji, kuri bija iecerējuši nobalsot darba vietai tuvējā iecirknī, bet viņiem tas neizdevās, jo konkrētie balsotāji bija reģistrēti citā iecirknī un nezināja, ka šajās vēlēšanās iecirkņa maiņa vairs nav iespējama.

Lasi vēl – EP vēlēšanas: šodien varēs balsot ilgāk, taču tikai savā iecirknī

Līdzīga situācija veidojas Natālijas Draudziņas vidusskolas vēlēšanu iecirknī, kur no aptuveni 30 atnākušajiem astoņiem bija jādodas prom, jo viņi nav reģistrēti šajā, bet citā balsošanas vietā. Sākoties iecirkņa darba laika otrajai stundai, iecirknī sāk ierasties vairāk balsotāju. Kā novēroja aģentūra LETA, sākotnēji rindas iecirkņos neveidojās.

Kā ziņots, Latvijā šodien turpināsies iepriekšējā balsošana EP vēlēšanās – iedzīvotāji varēs doties vēlēt līdz pat plkst. 20.00.

Balsot varēs tikai iecirkņos, kuros vēlētāji ir reģistrēti. Iepriekš visās trīs iepriekšējās balsošanas dienās bija paredzēta iespēja vēlēt arī citā iecirknī, tomēr CVK tiešsaistes datu apmaiņas sistēmas problēmu dēļ šodien šādas iespējas nebūs.

EP vēlēšanu pamatdiena būs sestdien, kad arī balsot varēs tikai tikai iecirkņos, kuros vēlētāji ir reģistrēti.