Vēlēšanu diena Rīgā: vēlētāju vidū arī vecpuišu ballītes dalībnieki; daļa vēlētāju nebalso, jo netic EP nozīmei

Pievienot komentāru

Vēlēšanu iecirkņa durvis VEF kultūras pilī sestdienas rītā atvērās, kā plānots, – īsi pirms plkst. 7.00. Vēlēšanu komisija gan vēl steidza pabeigt pēdējos sagatavošanās darbus. Svarīgākais no tiem – aizzīmogot vēlēšanu urnu.

Līdz pirmajam balsotājam gan bija jāgaida aptuveni 20 minūtes. Iecirknī pirmais vēlētājs ir Sandis, kurš vēlējies nobalsot pirms darba dienas sākuma. “Es vienmēr balsoju. Visās vēlēšanās. Izvēli izdarīt bija grūti. Kādā partijā patīk viens cilvēks, kādā – otrs.”

Pēc neilga brīža ierodas arī kāda kundze. Viņa gan nav apmierināta, ka iecirknim mainītas telpas no pirmā uz trešo stāvu. Pēc tam gan veiksmīgi atdod savu balsi.

Pirmajā stundā iecirknī vēlētāju ir maz. Ir gan arī tādi, kas atnākuši uz nepareizo iecirkni, jo nesaņēma vēlēšanu paziņojumu un, kā izrādās, iecirknis tagad cits.

Aktivitāte VEF kultūras pils iecirknī pirmajās stundās bija zema. Arī Kongresu nama iecirknī pirmajās divās stundās nobalso vien nedaudz virs 20 vēlētājiem. Liela daļa no tiem – astoņi vecpuišu ballītes svinētāji. Visi  speciāli mainījuši vēlēšanu iecirkņus.

Ap pusdienlaiku gan vēlētāju aktivitāte Rīgā augusi. Tirdzniecības centrā “Domina”, kur arī izvietots viens no Rīgas vēlēšanu iecirkņiem, dažu brīdi ir pilns.

Daudzi vēlētāji, kas ieradušies un nobalsojuši, uzskata, ka tāds ir viņu pienākums. Savukārt, citiem vēlētājiem izvēle nav bijusi viegla. Taču daudzi rīdzinieki arī nedevās pie vēlēšanu urnām. Daudzi, nevis tādēļ, ka netiek, bet vienkārši netic Eiropas Parlamenta nozīmei.

Kopumā galvaspilsētā vēlēšanas aizvada mierīgi. Iecirkņos darbība nav traucēta, rindas neveidojās. Vienīgās problēmas sagādā tas, ka kāda daļa vēlētāju nezināja savu vēlēšanu iecirkni, tāpēc to skaidrot vajadzēja vēlēšanu iecirkņu darbiniekiem.