Vēlēšanas Francijā, Vācijā, Nīderlandē parādīs, ar kādiem ietekmes instrumentiem rēķināties 2018. gadā Latvijā

0 Komentāru

Pamatprincipi sabiedrības ietekmēšanā nemainās, – mainās instrumenti, kurus izmantot. Pēdējos gados teju visā pasaulē strauji samazinājusies tradicionālo masu mediju nozīme, tā vietā nākot sociālajiem tīkliem.

Tas, savukārt, ļāvis ģeometriskā progresijā ražot un pavairot ziņas, kuru ticamība ir stipri apšaubāma. Latvijā šis ir pašvaldību vēlēšanu gads, vairākās Eiropas valstīs tiks pārvēlētas valstu galvas.

Ko varam sagaidīt virtuālajā vidē un kādas metodes var tikt izmantotas vēlēšanu rezultātu ietekmēšanai, intervijā Ivo Jurkānam atklāj NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra vadītājs Jānis Sārts.

Jānis Sārts, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra vadītājs

Acīmredzami, gan ASV vēlēšanas, gan Nīderlandē, gan Francijā, gan Vācijā šogad demonstrēs, cik ļoti informācija mainījusies un kā cilvēki pieņem lēmumus, par ko balsot. Un ka līdz šim pastāvošās sistēmas, kur tradicionālajiem medijiem bija ietekme, sāk zust.

Plašāku materiālu par sabiedrības ietekmēšanas metodēm virtuālajā vidē un par to cik bieži Latvijā notiek uzbrukumi kibertelpā, skatieties šo svētdien raidījumā LNT Ziņu TOP 10.

0 Komentāru