Vēlēšanas 2017: Plusiņš vai ķeksītis. Kā pareizi jāpauž sava izvēle?

Komentāri

Pašvaldību vēlēšanu iecirkņi ir atvērti, un jau no rītdienas tajos varēs nobalsot. To varēs izdarīt tie cilvēki, kuri savā iecirknī nevarēs ierasties sestdien – vēlēšanu dienā.

Kā pareizi jāpauž sava izvēle un vai iedzīvotāji ir par to informēti?

Kārtība, kā vēlētājam jābalso pašvaldību vēlēšanās, pēdējos četros gados Latvijā nav mainījusies. Pilsonim jādodas uz noteiktu iecirkni, kuru nepieciešamības gadījumā bija iespēja iepriekš mainīt. Šo iespēju izmantojis ievērojami lielāks balsstiesīgo skaits nekā iepriekšējās vēlēšanās.

Uz savu iecirkni jādodas, līdzi ņemot pilsoņa pasi vai personas apliecību. Sev tīkamajā vēlēšanu zīmē drīkst izdarīt atzīmes. Kandidāta, kuru neatbalsta, vārds un uzvārds ir jāizsvītro, bet pie īpaši atbalstāmā kandidāta vārda jāpievelk plusa zīme. Ņemot vērā vēlētāju vilktos mīnusus vai kāsīšus, Centrālā vēlēšanu komisija pat definējusi, ko nozīmē plusa zīme.

Video: LNT Ziņu sižets

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl