Vēlēšanas 2017: noslēgusies kandidātu sarakstu iesniegšana

2 komentāri

Noslēgusies kandidātu sarakstu pieņemšana pašvaldību vēlēšanām. Partijas savus sarakstus Centrālajā vēlēšanu komisijā varēja iesniegt līdz pulksten 18.00. Šobrīd komisija izskata un apkopo pēdējos partiju iesniegumus. Cik sarakstu iesniegti un cik kandidātu uzsāk cīņu par pašvaldības deputātu mandātiem?

Šobrīd pašvaldību vēlēšanām pieteikti 8408 kandidāti no 549 sarakstiem. Līdzīgi kā iepriekšējās vēlēšanās, 2013. gadā, arī šoreiz visvairāk saraksti ir iesniegti Rīgā, Ķekavā un Jūrmalā.

Arnis Cimdars

Arnis Cimdars
CVK priekšsēdētājs

Ir partijas, kuras iesniedz atsevišķus sarakstus un ir partijas, kuras ir kopā ar citām, pie tam šīs kombinācijas ir ļoti dažādas.

Piecās pašvaldībās – Varakļānu, Vaiņodes, Pārgaujas, Lubānas un Rundānes novados – sarakstu iesniegšana tiks pagarināta vēl par 10 dienām, jo tur iesniegts tikai viens kandidātu saraksts. Vairāk par vienu sarakstu līdz pēdējam brīdim nebija iesniegti arī Jaunjelgavas, Naukšēnu, Jaunpils un Tērvetes novadā, taču vēlēšanu komisijās šajās pašvaldībās bija ziņas, ka tikuši gatavoti arī citi saraksti un šobrīd informācija vēl tiekot apkopota.

Kopumā tiek prognozēts, ka spraigākā cīņa būs lielajās pašvaldībās – Rīgā, Daugavpilī, Jūrmalā un Ventspilī. Politologi to saista ar pariju vēlmi iekarot šajās pašvaldībās lielākas politiskās pozīcijas.

Šodien pēdējā  brīdī iesniegtos kandidātu sarakstus, ja tādi būs bijuši, Centrālā vēlēšanu komisija sola izskatīt un apkopot līdz pusnaktij. Uzreiz pēc tam šie dati būšot pieejami Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā.

  • Šobrīd apkopotā informācija liecina, ka vēlēšanām reģistrēti 8408 kandidāti, un tas ir par aptuveni 300 kandidātiem mazāk nekā iepriekšējās vēlēšanās. Taču, iespējams, ka šie skaitļi nedaudz mainīsies, jo dati par pēdējā brīdī iesniegtajiem sarakstiem vēl tiek apkopoti.
  • Kā liecina ziņas no Centrālās vēlēšanu komisijas, lielākā daļa kandidātu pašvaldību vēlēšanās ir vīrieši – 61%, bet 39% – sievietes. Iepriekšējās vēlēšanās šī atšķirība bija mazākā – vīriešu kandidātu bija 59%, bet sievietes 41%.
  • Visvairāk kandidātu – 26,1% – ir vecumā no 41 līdz 50 gadiem, tad seko kandidātu skaits vecumā no 51 līdz 60 gadiem un 31 līdz 40 gadiem. Vecākais kandidāts ir 88 gadus vecs, kamēr jaunākajam ir 18 gadu. Vidējais kandidātu vecums ir 45,6 gadi. Šogad tas ir nedaudz palielinājies, jo pirms četriem gadiem kandidātu vidējais vecums bija 44,8.
  • Starp kandidātiem latvieši ir 77,6%, bet 3,7% pēc tautības ir krievi. Ja krievu tautības kandidātu skaits ir tikai nedaudz samazinājies, tad latviešu kandidātu skaits ir pieaudzis par 10%. Savukārt 16,9% kandidātu savu tautību nav norādījuši. Interesanti, ka iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās 2013. gadā, savu tautību nenorādīja ceturtā daļa jeb 25% deputātu kandidātu.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm 1

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl