Vēlas stingrāk kontrolēt bijušo ieslodzīto ikdienu

Komentāri

Valsts Probācijas dienests vēlas vēl pamatīgāk kontrolēt bijušos ieslodzītos, un šodien valdībā izskatīts priekšlikums atņemt šīm personām tiesības iebilst pret informācijas ievākšanu, piemēram, no darba devējiem un īres mājokļa īpašniekiem.

Līdz šim, ja bijušais ieslodzītais iebilda, tad Probācijas dienests nedrīkstēja ievākt ziņas, un savos lēmumos dienestam tad bija jāvadās tikai no vienpusējas informācijas, vai ieslodzītie pēc iznākšanas brīvībā spēj vai nespēj adaptēties normālai dzīvei.

Probācijas dienests vēlas arī automatizētu piekļuvi Iekšlietu ministrijas datubāzei. Šobrīd tas notiek manuāli un ilgstoši, rakstot ministrijai pieprasījumus par katru personu. Piekļuves izsniegšana nozīmējot vispirms sistēmas pārprogammēšanu, un tas maksā 108 000 eiro.

Mihails Papsujevičs, Valsts probācijas dienesta vadītājs

Tie dati, par kuriem mēs runājam, kurus gribētu iegūt, tie ir dati par aktuāliem notikumiem cilvēka dzīvē. Ne viss beidzas ar administratīvu procesu, ne viss beidzas ar kriminālprocesu. Policija var aizbraukt uz izsaukumu, paņemt paskaidrojumu, un šis konflikts būs atrisināts. Bet tas, ka tika lietots alkohols, bija sadzīvisks konflikts, bija vardarbība, tur parādās. Mūsu darbā, ja tas ir mūsu klients, tas ir ārkārtīgi svarīgi. Tas liecina, ka konkrētais cilvēks turpina antisociālu dzīvesveidu, kas nekādā veidā nav labs signāls.

Šodien valdības komitejas sēdē netika izteikts atbalsts papildus līdzekļu piešķiršanai datorsistēmas uzlabošanai, tāpēc nauda būs jāmeklē vai nu Iekšlietu ministrijas iekšējās rezervēs, vai arī jāvirza kā pieprasījums uz nākamā gada budžetu.

Video: LNT Ziņu sižets

Lasi vēl