Komentāri

Ar jaunu likumu plānots aizliegt ne tikai noteiktu musulmaņu galvassegu, bet jebkāda seju aizsedzoša apģērba nēsāšanu sabiedriskās vietās, vienlaikus gan paredzot arī izņēmumus, trešdien vēstīja raidījums LNT Ziņas.

”Pēc būtības tas ierobežojums izpaustos kā jebkura apģērba, kas aizsedz seju, nēsāšana publiskajās vietās. Piemēram, arī maskas vai ķiveres. Ja jūs strādājat par pārdevēju veikalā, tad nebūtu labi, ja jums galvā būtu ķivere un ne acis, ne kas cits nebūtu redzams. Līdz ar to šāda veida ierobežojums attiecas uz jebkuru seju aizsedzošu apģērbu,” skaidroja Tieslietu ministrijas (TM) Reliģijas lietu nodaļas vadītāja Jekaterina Macuka.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Vienlaikus tiek paredzēta vesela virkne izņēmumu. Kā piemēri tiek minēti metinātāji un mediķi, kuriem aizsargmaskas nepieciešamas profesionālo pienākumu veikšanai. Aizliegums tāpat neattiektos, piemēram, uz motociklistiem vai riteņbraucējiem. Izņēmums tiks attiecināts arī uz sportošanu – seju aizsegt joprojām tātad drīkstēs, piemēram, slēpotāji vai skrējēji.

Ministrijā skaidro, ka tiek domāts arī par citiem izņēmumiem.

”Ņemot vērā Latvijas apstākļus, mēs varētu ieviest izņēmumu attiecībā uz laikapstākļiem, jo tad, kad ir mīnus 30, mēs visi esam gana apsegti ar visu, ko iespējams. Tāpat šāds izņēmums būtu attiecināms uz mākslas pasākumiem un kultūrvēsturiskiem pasākumiem, kuri paredz noteikta veida kostīmu vai masku nēsāšanu,” teica TM pārstāve.

Tas nozīmē, ka topošais likums nelaupīs iespēju, piemēram, doties budēļos.

Saskaņā ar jauno regulējumu aizliegums būs spēkā tikai publiskās vietās. Tātad savās mājās vai privātajā automašīnā seju aizsegt būs atļauts.

Jautājumu par aizliegumu nēsāt seju aizsedzošu apģērbu ir aktualizējusi gatavošanās patvēruma meklētāju uzņemšanai, ko pavada arī diskusijas par nepieciešamību aizliegt seju aizsedzošo musulmaņu galvassegu nēsāšanu publiski.

Laimdotas Straujumas (V) valdība pērn novembrī TM uzdeva sagatavot vispusīgu un izsvērtu izvērtējumu par to, vai līdzīgi kā atsevišķās Eiropas valstīs arī Latvijā ir nepieciešams aizliegt sabiedriskās vietās nēsāt seju aizsedzošu apģērbu.

Termiņš likumprojekta iesniegšanai valdībā ir nākamā otrdiena – 1. marts. Tomēr ministru darba kārtībā dokuments vēl nenonāks, jo ir ieilgusi likuma saskaņošana. TM tā gatavošanā ir iesaistījusi virkni juristu, cilvēktiesību ekspertu un institūciju, no kurām daudzas vēl nav sniegušas atzinumu. Tiek prognozēts, ka likumprojekts tiks sagatavots līdz 1. maijam.

Lai jaunā likuma tapšanā tiktu iesaistīts iespējami plašs cilvēku loks, šonedēļ tiks izsludināta likumprojekta sabiedriskā apspriešana. Sagatavotie priekšlikumi jau tuvākajās dienās tiks publicēti TM, kā arī valdības interneta mājaslapā.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl