Vēl vairākiem Saeimas darbiniekiem varētu būt konstatēta inficēšanās ar Covid-19; arī deputātus mudina veikt testus

2 komentāri
Vēl vairākiem Saeimas darbiniekiem varētu būt konstatēta inficēšanās ar Covid-19; arī deputātus mudina veikt testus
Ilustratīvs foto. (VLADISLAVS PROŠKINS, F64)

Vēl vairākiem Saeimas darbiniekiem varētu būt konstatēta inficēšanās ar Covid-19, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Šonedēļ bija saņemta informācija par saslimšanu, kas saistīta ar Saeimas Juridisko komisiju. Neoficiāla informācija liecina, ka Covid-19 varētu būt skāris vēl vismaz vienu parlamenta komisiju – Valsts pārvaldes un pašvaldību komisiju. Inficēto vidū deputātu neesot, taču infekcija esot skārusi konsultantus.

Saeimas Tautsaimniecības komisijas vadītājs Ralfs Nemiro (KPV LV) aģentūrai LETA atzina, ka, iespējams, inficēšanās riskam pakļauta ir arī viņa vadītā komisija.

Pēc Nemiro teiktā, lai arī līdz šim Tautsaimniecības komisijas notikušas hibrīdformātā, proti, daļa deputātu sēdēs piedalās klātienē, bet daļa – attālināti, tomēr oktobra vidū komisijas sēdi klātienē apmeklēja visi deputāti.

Nemiro piebilda, ka nedz viņš, nedz viņa vadītās komisijas deputāti vēl nav veikuši Covid-19 testu. Nemiro sacīja, ka patlaban lielākoties testus veic deputātu konsultanti, jo viņu darbs lielākoties ticis organizēts, tiekoties klātienē.

Saeimas deputāti tikuši aicināti iespējami ātri veikt Covid-19 testus, lai savlaicīgi varētu identificēt un novērst plašākus vīrusa izplatības riskus. Parlamentārieši ir saņēmuši Saeimas Administrācijas ziņu ar aicinājumu testēties personām, kas Saeimas telpās bijušas pēc 15. oktobra.

Kā ziņots, saistībā ar konstatēto Covid-19 saslimšanas gadījumu kādam Saeimas darbiniekam ir sākta viņa kontaktpersonu testēšana, aģentūrai LETA informēja parlamenta Preses dienestā. Saeimā ir saslimis viens no Juridiskās komisijas darbiniekiem.

Kā apstiprināja Saeimas Preses dienestā, vienam no Saeimas darbiniekiem 29. oktobrī ir apstiprināta saslimšana ar Covid-19. Jaunā konservatīvā partija (JKP) ir apstiprinājusi, ka tās pārstāvji Juridiskajā komisijā ir pašizolācijā saistībā ar Covid-19 konstatēšanu kādam komisijas darbiniekam.

Saistībā ar šo saslimšanu Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ir sācis epidemioloģisko izmeklēšanu, un Saeimas Administrācija ir sniegusi nepieciešamo atbalstu un informāciju, lai identificētu ar šo saslimšanas gadījumu saistītās tuvās kontaktpersonas, un ir sākta šo personu testēšana uz Covid-19, norāda parlamentā.

Ievērojot aktuālo epidemioloģisko situāciju, Saeimas sēdes patlaban notiek attālināti platformā e-Saeima, arī Saeimas komisiju sēdes un darbinieku darbs tiek organizēts pēc iespējas attālināti, pauž parlamenta pārstāvji.

Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Saeimā tiek ievērotas noteiktās fiziskās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības prasības un piesardzības pasākumi un parlamentā nav atļauts uzturēties personām, kurām ir noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai ir kādas elpceļu slimības pazīmes, piemēram, paaugstināta temperatūra, klepus, rīkles iekaisums vai elpas trūkums.

2 komentāri