Vējonis: Vienotībai ir jāuzņemas atbildība par notiekošo VID

0 Komentāru
Vējonis: Vienotībai ir jāuzņemas atbildība par notiekošo VID
FOTO: LETA

Atbildība par samilzušajām problēmām Valsts ieņēmumu dienestā (VID) ir jāzuņemas bijušajiem finanšu ministriem, kuri pārstāv Vienotību. Tā šorīt LNT raidījumā 900 Sekundes sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, uzsverot, ka šī joma ilgus gadus bijusi tieši Vienotības pārraudzībā. Vai bijušie finanšu ministri ir gatavi uzņemties politisko atbildību?

VID ir novājinājuši korupcijas skandāli, kas iedzīvotājus nemotivē maksāt nodokļus. Korupcijas risku mazināšanai tiek veikta darbinieku rotēšana.

Savukārt iestādes vadītāja Ināra Pētersone, vīlusies valsts pārvaldē, ir iesniegusi atlūgumu. Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzskata, ka politiskā atbildība par problēmām VID ir jāuzņemas Vienotībai, jo tieši tās pārstāvētie finanšu ministri aizvadītajos gados bijuši pie varas.

Toreiz pie varas nāca Einara Repšes valdība, kurā finanšu ministrs bija Valdis Dombrovskis. Abi pārstāvēja Jauno laiku, kas pārtapa Vienotībā. Kad Repšes valdība demisionēja, Finanšu ministrija nepilnus piecus gadus nonāca Tautas partijas pārziņā. Bet kopš 2009. gada beigām līdz pat šā gada sākumā, finanšu ministri atkal bija Vienotības politiķi – Einars Repše, Andris Vilks un Jānis Reirs.

No četriem bijušajiem Vienotības finanšu ministriem, aicinājumam komentēt Valsts prezidenta izteikumus par viņu atbildību VID problēmās, atsaucās tikai divi — Reirs un Repše.

Savukārt Jānis Reirs par politiskās atbildības uzņemšanos nerunā, jo savu darbu finanšu ministra amatā vērtē atzinīgi.

Lēmumu nesniegt komentārus, Valda Dombrovska birojā pamatoja ar Dombrovska aizņemtību, bet Andris Vilks LNT Ziņām nesniedza nekādu atbildi.

Tikmēr Vienotības nu jau bijusī līdere Solvita Āboltiņa iepriekš izteikusies, ka atbildība par notiekošo VID ir jāuzņemas, nevis viņas partijai, bet gan Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS), jo tieši šo partiju pārstāv tagadējā finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola. Bet Vienotības jaunais priekšsēdētājs Andris Piebalgs, reaģējot uz Vējoņa izteikumiem, izplatījis paziņojumu, kurā gluži pretēji prezidenta paustajai kritikai, teikts, ka Vienotības pārraudzībā īstenotās reformas Valsts ieņēmumu dienestā bijušas “sekmīgas” un pierādījums tam esot, citēju, “ievērojamais “ēnu ekonomikas” īpatsvara samazinājums Latvijas tautsaimniecībā.

0 Komentāru