Vējonis vēlas vēlreiz tikties ar visām partijām, Gobzems atvainojas Pabrikam un aicina dzēst sarkanās līnijas

15 komentāri
Vējonis vēlas vēlreiz tikties ar visām partijām, Gobzems atvainojas Pabrikam un aicina dzēst sarkanās līnijas
PAULA ČURKSTE, LETA

Valsts prezidents šodien, 20. novembrī, Rīgas pilī tikās ar “Attīstībai/Par!” (AP) Ministru prezidenta amata kandidātu Arti Pabriku un partijas “KPV LV” Ministru prezidenta amata kandidātu Aldi Gobzemu.

Pēc tikšanās ar Vējoni žurnālistiem Artis Pabriks sacīja, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis pirms jauna premjera nominēšanas plāno vēlreiz tikties ar parlamentā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, jo esot svarīgi saprast, kuras partijas ir gatavas veidot koalīciju. Viņš norādīja, ka saruna par koalīcijas veidošanu būtu jāsāk visiem sešiem politiskajiem spēkiem, proti, visām parlamentā ievēlētajām partijām, izņemot “Saskaņu”.

Prezidents pašlaik neapsverot domu par ārkārtas vēlēšanām. Šāda iespēja nav prezidenta plānā un nebūs, akcentēja Pabriks.

Runājot par savu kandidatūru premjera amatam, Pabriks norādīja, ka saņēmis pretrunīgus signālus no atsevišķām partijām. “KPV LV” un Jaunā konservatīvā partija (JKP) publiski paziņoja, ka Pabrika vadītājā valdībā neies. Tomēr Pabriks ir informēts, ka “KPV LV” valdē šāda lēmuma neesot pieņemts.

Savukārt Aldis Gobzems pēc tikšanās ar Vējoni atvainojās “savam konkurentam” Artim Pabrikam un piebilda, ka iepriekš pausto kritiku varētu pārprast, kā arī aicināja dzēst iepriekš savilktās sarkanās līnijas.

15 komentāri