Vējonis un Igaunijas prezidente kopīgi kritizē Krieviju

1 komentārs

Latvijas un Igaunijas prezidenti abi pēc izglītības ir biologi, abi ir gandrīz vienādā vecumā, un abi ir līdzīgās domās par lielāko daļu mūsu sabiedrībai svarīgo problēmu. Tāpēc viņiem bijis ļoti viegli atrast kopīgu valodu un viņi apsolījuši apmainīties ar mobilo telefonu numuriem. Tā preses konferencē pēc savas pirmās tikšanās paziņoja Raimonds Vējonis un Kersti Kaljulaida. Tomēr lielākā daļa viņu sarunas bija veltīta nopietnām tēmām, kā Krievijas radītie draudi Baltijas drošībai.

Par savas pirmās ārvalstu vizītes mērķi jaunā Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida bija izvēlējusies Somiju, kuru apmeklēja vakar no rīta. Tomēr zinādama, cik jūtīgi Latvijā uztver šādus signālus, jau tās pašas dienas vakarā viņa atlidoja uz Rīgu, kur vakariņoja ar mūsu prezidentu Raimondu Vējoni. Šorīt abas valsts galvas sarīkoja kopīgu preses konferenci.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tieši Krievija bija viena no prezidentu galvenajām sarunu tēmām, sākot no konfliktiem Ukrainā un Sīrijā, un beidzot ar gāzesvada projektu Nord Stream 2, ko Krievija pa Baltijas jūras gultni grib izbūvēt uz Vāciju. Baltijas valstis to jau ilgstoši asi kritizējušas un līdz ar Igaunijas prezidenta nomaiņu nekas nav mainījies. 

Kaljulaida uzteica Latviju par apņēmību palielināt aizsardzībai atvēlēto finansējumu.

Vējonis uzsvēra, ka viņam ar Kaljulaidu bijis viegli atrast kopīgu valodu, jo abi prezidenti pēc izglītības ir biologi. Savukārt Kaljulaida atjokoja, ka pret Latviju izjūt īpaši siltas jūtas, jo viņas jaunākajam brālim dots vārds Raimonds par godu latviešu komponistam Raimondam Paulam.

Bezpartejiskā Kaljulaida prezidenta amatā ievēlēta kā kompromisa kandidāts, politiķiem nespējot vienoties par kādu pazīstamāku kandidātu. Tomēr jau tagad socioloģiskā aptaujā atbalstu viņai pauduši 73% Igaunijas iedzīvotāju.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl